Nasz stypendysta Borys Makowski Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w tańcach na lodzie!

Borys Makowski w duecie ze swoją partnerką Laurą Balcerską podczas jubileuszowej XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbywającej się w Krynicy – Zdroju w dniach 16-17 lutego, wywalczyli tytuł Mistrzów Polski Juniorów Młodszych w tańcach na lodzie na rok 2024.

Para, mimo zmiany kategorii wyczynowej na wyższą w tym sezonie, ma w dorobku starty i medale zarówno na zawodach krajowych jak i międzynarodowych.

Borys jest uczniem szkoły podstawowej Stowarzyszenia Edukacja w Toruniu. Wyczynowo uprawia łyżwiarstwo figurowe – jest zawodnikiem sekcji tańców na lodzie klubu MKS AXEL Toruń. W czerwcu 2023, mimo młodego wieku, ze względu na osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej, został wraz z partnerką powołany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego (PZŁF) do Kadry Narodowej Młodzika. Tylko w ubiegłym sezonie stawał na podium 12 razy. Za największe dotychczasowe osiągnięcie uważa złoty medal na międzynarodowych zawodach organizowanych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) Maria Olszewka Memoriał 2023.

Na co dzień pod okiem wybitnego trenera pary olimpijskiej oraz byłej Mistrzyni Świata Juniorów i także olimpijki – Sylwii Nowak-Trębackiej.

Borys jest reprezentantem Kadry Narodowej Łyżwiarstwa Polskiego.