Nazywam się Karolina Hofman , jestem uczennicą klasy III liceum Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej . Moją największą pasją jest szermierka (szabla), którą trenuje od 7 lat pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Wątora w klubie TMS „Zagłębie Sosnowiec”. Od trzech lat jestem w Kadrze Narodowej Juniorek w szabli kobiet. W roku 2023  zostałam złotą medalistką Mistrzostw Polski  w szabli kobiet w kategorii junior młodszy , jak również wygrałam Puchar Polski  w tej samej kategorii wiekowej . Na arenie międzynarodowej także stawałam na podium: zajęłam trzecie miejsce na Pucharze Europy w Sofii  w kategorii kadet , jak również trzecie miejsce na Pucharze Europy w Istambule w kategorii kadet. Reprezentowałam  Polskę na Mistrzostwach Świata kadetów w Plovdiv , gdzie w turnieju indywidualnym zajęłam 11 miejsce , oraz byłam reprezentantką Polski podczas Mistrzostw Europy kadetów w Tallinie gdzie w turnieju indywidualnym uplasowałam się na 12 pozycji. W przyszłości chciałabym połączyć  szermierkę z wymarzonym kierunkiem studiów jakim jest architektura, oraz zdobyć kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie