Finansiaki pieką ciasto

Finansiaki pieką ciasto Sukcesem zakończyła się niedawno organizowana lekcja edukacji finansowej dla dzieci z cyklu „Finansiaki”, która odbyła się w Zielonej Górze. W trakcie tego wydarzenia dzieci miały okazję zdobyć wiele cennych umiejętności finansowych. Podczas lekcji dzieci poznały korzyści z porównywania cen w różnych sklepach. Odkryły, jak ważne jest planowanie zakupów i jak to może im pomóc w oszczędzaniu pieniędzy. Ponadto, nauczono je dokonywania oceny i wyboru cen produktów, co pozwoliło im podejmować bardziej świadome decyzje konsumenckie. Dzieci uczyły się również praktycznego wykorzystania umiejętności dodawania i odejmowania w kontekście finansowym. To pozwoliło im zrozumieć, jak działa obliczanie kosztów i wydatków, co stanowi niezwykle ważną umiejętność w życiu codziennym. Poprzez uczestnictwa w tej lekcji dzieci rozwijały również umiejętność rozumowania i wyciągania wniosków. Podejmowanie decyzji związanych z wydatkowaniem pieniędzy stało się dla nich bardziej przemyślane i świadome. Całą lekcję przeprowadzili wolontariusze Fundacji Santander, którzy nie tylko przekazywali dzieciom wiedzę, ale także stworzyli przyjazną i inspirującą atmosferę. Ich zaangażowanie i poświęcenie zasługują na najwyższe uznanie. Dzięki „Finansiakom” dzieci z Zielonej Góry zyskały nie tylko praktyczne umiejętności finansowe, ale także wiedzę, która będzie miała znaczący wpływ na ich przyszłość. Ta akcja stanowi doskonały przykład, jak poprzez edukację można wpływać na kształtowanie zdrowych nawyków finansowych już od najmłodszych lat.