Jesteś, więc jestem

Charytatywny bieg rodzinny „Jesteś, więc jestem” w Lasku Osobowickim we Wrocławiu był niezwykłym wydarzeniem. Organizowany przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy i wolontariuszy Fundacji Santander miał na celu promocję Rodzicielstwa Zastępczego oraz wsparcie 11-letniego Michała, który zmaga się z wrodzonymi wadami kończyn dolnych. Michał, mimo swoich niepełnosprawności, jest niezwykle energicznym i pełnym pasji chłopcem. Niezłomna determinacja oraz miłość do sportu sprawiły, że Michał jest zawodnikiem Śląska Wrocław i reprezentantem Polski w AMP Futbolu. Aby móc kontynuować swoją aktywność fizyczną, potrzebuje regularnej wymiany ortez, które wspierają jego funkcjonowanie. Celem zbiórki podczas biegu było zebranie środków na ich zakup. W Lasku Osobowickim zgromadziła się liczna grupa biegaczy, którzy postanowili wziąć udział w wydarzeniu. Niektórzy z nich stawiali swoje pierwsze kroki w zawodach biegowych, co dodawało temu biegowi dodatkowego wymiaru. Wśród nich obecni byli  m.in. Pani Alicja Chybicka oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. Pogoda dopisała co przyciągnęło liczne rodziny na piknik, który odbywał się równocześnie z biegiem. Dzięki temu wiele osób miało okazję zapoznać się bliżej z instytucją Rodzicielstwa Zastępczego oraz z dowiedzieć się więcej o historii Michała i innych dzieci oczekujących na znalezienie rodziny zastępczej. Podczas wydarzenia przeprowadzono aukcje charytatywne oraz zbierano datki do puszek co pozwoliło zebrać ponad 37 tysięcy złotych. Ta imponująca suma pozwoli rodzicom zastępczym Michała na sfinansowanie nowych ortez, które są niezbędne dla jego codziennego funkcjonowania. Cieszy również fakt, że Fundacja Santander Bank wraz z wolontariuszami z Departamentu Zarządzania Kosztami i Departamentu Biznesowej Analizy Danych zaangażowała się w organizację tego wydarzenia. Ich pomoc była nieoceniona, zapewniając wsparcie logistyczne, organizacyjne oraz promocyjne. Dzięki ich zaangażowaniu, bieg rodzinny „Jesteś, więc jestem” był prawdziwym sukcesem. Dodatkowo, relację z wydarzenia przeprowadziła TVP3 Wrocław, co pozwoliło jeszcze szerszej publiczności poznać historię Michała oraz niewątpliwe wzruszające momenty tego charytatywnego biegu. Oglądając relację można było dostrzec radość i entuzjazm uczestników, którzy oddali swój wysiłek dla wspólnego dobra. Całe wydarzenie miało również ważny aspekt społeczny. Oprócz wsparcia Michała, bieg był doskonałą okazją do podkreślenia potrzeb i wyzwań związanych z rodzicielstwem zastępczym. Wrocław, jak wiele innych miast w Polsce ma nadal wielu dzieci czekających na znalezienie odpowiednich rodzin. To wydarzenie pomogło zwrócić uwagę na tę sytuację i mobilizować społeczność lokalną do działania. Podsumowując, charytatywny bieg rodzinny „Jesteś, więc jestem” był nie tylko aktywnością sportową, ale przede wszystkim wyrazem solidarności i wsparcia dla Michała oraz wszystkich dzieci oczekujących na rodziny zastępcze. Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać środki na zakup nowych ortez dla Michała. To wspaniałe wydarzenie pokazało, że razem możemy tworzyć pozytywne zmiany i dawać szanse dzieciom na lepsze życie.