Zabiegane urodziny Leny

W Parku Południowym we Wrocławiu odbyła się akcja charytatywna, która miała na celu pomoc rodzicom dwuletniej Lenki w zebraniu funduszy na walkę z chorobą. W inicjatywie wzięło udział wiele osób, które nie tylko biegły dla dobrej sprawy, ale również włączyły się w zbiórkę funduszy na rzecz Lenki. Całą inicjatywę współorganizowali wolontariusze Fundacji Santander. Uczestnicy mogli przebiec lub przejść dystans 4 km. W sumie w akcji wzięło udział blisko 300 osób, a wiele z nich przyszło całymi rodzinami.  Impreza była nie tylko sposobem na wsparcie chorej dziewczynki, ale również doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Podczas biegu nie brakowało emocji i pozytywnej energii. Uczestnicy mieli okazję do spotkania się z Lenką i jej rodziną oraz do skosztowania urodzinowego tortu. Dla wielu osób było to bardzo wzruszające doświadczenie, które dodatkowo motywowało do pokonywania kolejnych kilometrów. W trakcie trwania wydarzenia można było zakupić świąteczne ozdoby, wykonane charytatywnie przez dzieci oraz domowe ciasto. Była też loteria fantowa, w której można było wylosować różne cenne przedmioty. Całość zebranych funduszy zostało przekazanych na leczenie Lenki. Akcja charytatywna w Parku Południowym była wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło Wrocławian w walce o lepsze jutro dla Lenki. To piękny przykład, że ludzie potrafią działać razem dla dobra innych, dając nadzieję i siłę w walce z chorobą. Impreza odbywała się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.