„Haki na cyberataki” w Wągrowcu

23 i 24 kwietnia na rynku w Wągrowcu wystartował projekt „Cyfrowa Twierdza” organizowany przez Fundację Teraz Wy, realizowany w ramach grantu Fundacji Santander „Haki na cyberataki”.

Na rynku powstała wioska Cyfrowej Twierdzy, gdzie przygotowano sześć stanowisk edukacyjnych, a wolontariusze fundacji opowiadali o tym jak uchronić się przed przestępstwami w sieci i w jaki sposób bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej.

Każdy uczestnik otrzymał darmowy poradnik z ilustracjami smsów, które wysyłają przestępcy oraz z najważniejszymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci, a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach.

Wolontariusze Fundacji Santander byli tam, aby wesprzeć ten potrzebny cel. Jak mówi Przemek Miłosz, ambasador fundacji: „Mieliśmy okazję porozmawiać z każdym, rozwiać jego wątpliwości i upewnić we właściwym postępowaniu. Wsparcie zapewniali: Bogusława Staniewska z MCK i Ala Miłosz – nasza 9-letnia Wolontariuszka. Niesamowity odbiór mieszkańców, bardzo duże zainteresowanie przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników. ”

Bardzo Wam dziękujemy za Wolontariat!!!!

Informacji udzielali także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu,  Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Fundacja Teraz Wy. Bardzo duże wsparcie dała też obecność Burmistrza Wągrowca i jego zastępcy, którzy tworzyli klimat współpracy.