Rusza nabór do ogólnopolskiego programu grantowego „Haki na cyberataki”

Fundacja Santander ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego programu grantowego „Haki na cyberataki”. Do rozdysponowania 1 200 000 złotych.

CEL

Celem Konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat bezpieczeństwa finansów osobistych, w tym bezpiecznego bankowania, a także świadomości możliwych zagrożeń i znajomości zasad, które pozwolą się przed nimi chronić.

Program grantowy ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów dot. działań z zakresu edukacji finansowej konsumentów na temat:

1. ochrony przed przestępstwami typu wyłudzenia i fraudy, w tym socjotechnika,  manipulacja i jak wykorzystują ją przestępcy; phishing, vishing, fałszywe inwestycje jako typy ataków, postępowanie w przypadku bycia ofiarą przestępstwa finansowego
  2. bezpieczne korzystanie z bankowości elektronicznej;
  3. bezpieczne zarządzania swoimi finansami w sieci, w tym media społecznościowe i komunikatory

DLA KOGO

Autorami wniosków mogą być organizacje społecznym o charakterze non profit posiadające zdolność prawną  takie jak: fundacje i stowarzyszenia, które prowadzą swoją działalność min. 2 lata i posiadają doświadczenie w zakresie działań edukacyjnych.

Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane.

WYSOKOŚĆ GRANTÓW

Przeznaczyliśmy 1 200 000 złotych na dofinansowanie 18 najciekawszych projektów:

Kat. I

6 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 000 złotych

Kat. II

12 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 000 złotych

TERMINY

Projekty można zgłaszać w terminie od 16 listopada do 16 grudnia 2021 r. przez aplikację internetową.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 stycznia 2022 r. na stronie internetowej fundacji.

Zapraszamy do udziału !

Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu „Haki na cyberataki”