V Bieg Charytatywny PÓŁNOCNY POMAGA

24 września wolontariusze Fundacji Santander z Makroregionu Północnego zorganizują bieg charytatywny Północny Pomaga.

Cel biegu

Wsparcie budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej, które powstaje w Gdańsku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej. Centrum Opieki Wytchnieniowej to miejsce, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom da chwilę odpoczynku. Osoby, które sprawują opiekę nad bliskimi chorymi w domach, bywają zmęczone, wypalone, przeciążone obowiązkami. Tak jak każdy z nas, potrzebują choć krótkiego urlopu, chwili wytchnienia, podczas której będą mogły wypocząć, zadbać o swoje potrzeby i po prostu nabrać sił. Centrum Opieki Wytchnieniowej chce przyjąć pierwszych podopiecznych już w 2023 roku. Więcej informacji tu www.opiekawytchnieniowa.pl

Termin, miejsce, formuła wydarzenia

V Charytatywny Bieg Północny Pomaga odbędzie się 24 września 2022 roku (sobota).

W zależności od wybranej formuły, uczestnicy powinni pokonać zakładaną trasę w godzinach:

Bieg stacjonarny w Gdańsku w godz. 11.00 – 13.00:

• START o godz. 11.00 Work Cafe Santander Gdańsk, Grunwaldzka 472
  • META o godz. 13.00 Plac Zebrań Ludowych Gdańsk, Brama Oliwska
  • w dwóch kategoriach czasowych:
    • Grupa 1 – BIEG w przedziale do 60 min.
    • Grupa 2 – MARSZOBIEG w przedziale 60 – 120 min
  • Limit uczestników: 999 osób
  • Trasa biegu wynosi 7,4 km, ulicami Gdańska: Grunwaldzka, Al. Zwycięstwa

Globalny bieg wirtualny w godz. 6.00-22.00 czasu środkowoeuropejskiego (CEST).

Uczestnik startuje w dowolnym miejscu na świecie, pomiędzy godziną 6:00 a 22:00 (CEST), z zachowaniem obowiązujących przepisów (w tym przepisów prawa o ruchu drogowym, Kodeksu Cywilnego i regulaminów terenów) oraz niezbędnych środków bezpieczeństwa, obowiązujących w kraju, w którym obecnie przebywa podczas realizacji biegu.

Dystans

Uczestnik pokona dystans 7,4 km biegiem lub marszem. Dopuszczalne jest pokonywanie dystansu na rolkach, rowerze, hulajnodze oraz inne formy aktywności fizycznej.

Opłata startowa

Opłata startowa za jednego Uczestnika wynosi 20 zł lub więcej, wg uznania.

Dzieci i młodzież do 18 roku życia bezpłatnie.

Darowizna

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w Biegu, a chcą wesprzeć budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku, prosimy o dokonanie wpłaty na konto Fundacji Santander poprzez:

• przelew bankowy na rachunek 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104
  • przelew BLIK na nr telefonu Fundacji Santander 516 925 400
  • płatności za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Santander https://fundacja.santander.pl/donacje/
  • w tytule przelewu należy wpisać: darowizna

Wszystkie wpłaty przekazane do Fundacji Santander w dniach 1 – 30 września zostaną przekazane Fundacji Hospicyjnej na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej

Aktywność w szczytnym celu

To już piąty raz Fundacja Santander organizuje bieg dla gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. W czterech poprzednich edycjach uczestniczyło 4623 osoby i zebraliśmy razem 227 tys. zł. W tym roku do udziału zapraszamy w dwóch formułach: stacjonarnie i wirtualnie. Stacjonarnie, czyli można pobiec z pracownikami obydwu Fundacji, przemierzając trasę 7,4 km, z Work Cafe Santander na Plac Zebrań Ludowych. Wirtualnie, czyli można pobiec w każdej części świata, w której akurat się znajdujesz.

Organizatorzy biegu

Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie, NIP 897-16-35-900

Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, NIP 896-000-56-73

Biuro biegu znajduje się w Makroregionie Północnym Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Gdańsku, ul. Grunwaldzka 472. Osoby do kontaktu: Dorota Żołądkiewicz tel. 691 410 063 oraz Danuta Studzińska tel. 607 439 829