Dzięki zaangażowaniu 75 osób z całej Polski, wolontariuszy naszej fundacji, rozpoczęliśmy prace nad powstającą ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Na Zbójnickim Szlaku”.
Ścieżka znajduje się w Wetlinie. Łączy ona walory historyczne i przyrodnicze Bieszczad. Trasa, odtwarza fragmenty drogi z XVI wieku, prowadzi przez punkty związane z historią regionu, takie jak wzgórze „Szubienica” i ponad 200-letnią jabłoń. Na szlaku są punkty widokowe, na dwa z nich wolontariusze wnieśli ławki, na których w przyszłości usiądzie wielu turystów i będzie miało możliwość podziwiania szczytów: Hnatowe Berdo, Smerek i Połonina Caryńska.
Głównym celem wolontariatu, było oczyszczenie trasy z konarów drzew i gałęzi, które utrudniały przejście. Dzielni wolontariusze w rękawicach roboczych i z uśmiechami na twarzach usuwali powalone konary i gałęzie, przywracając bezpieczeństwo urokliwej ścieżce przyrodniczej.
Dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji i wolontariuszy, ścieżka ma szansę stać się istotną atrakcją turystyczną. Przyroda i historia Wetliny w wyjątkowy sposób łączą się tutaj, tworząc unikalne miejsce dla odwiedzających.
Pragniemy podziękować partnerom wydarzenia, dzięki którym odbył się wolontariat:
- Gmina Cisna
- Nadleśnictwo Cisna
- Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic
- Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty
Dziękujemy również organizatorom, wyjątkowym wolontariuszom i wspaniałym przyjaciołom fundacji.
W spotkaniu grupy trekkingowej w Wetlinie, które połączyło pasję do natury z chęcią niesienia pomocy, widać było nie tylko zaangażowanie, ale także ich głęboką miłość do Bieszczad. Tworzenie ścieżki przyrodniczej to nie tylko praca fizyczna, lecz także wyraz troski o nasze wspólne dziedzictwo. Dzięki wysiłkom wolontariuszy każdy krok po powstającej trasie będzie przypominał o wartości wspólnoty.