Archipelag Talentów – przyjdź i poznaj stypendystów Fundacji Santander

Zapraszamy na spotkanie z szachistkami, muzykami, producentką filmową, sportowcami, młodymi naukowcami i przedsiębiorcami, mistrzami świata i Europy.

Poznaj ich talenty, posłuchaj jak spełniają swoje marzenia i zainspiruj się!

Przy pysznej kawie dowiesz się:

– czy mając 14 lat można zostać przedsiębiorcą

– jak wygląda nauka w „Szkole w Chmurze”

– jak aplikować do konkursów stypendialnych organizowanych dla uczniów szkół średnich na dwa ostatnie lata nauki w szkołach zagranicznych

– jak pogodzić naukę z pasją

– jak wygląda proces aplikacji na studia zagraniczne

– jak zostać producentem filmowym

– posłuchasz naszych uzdolnionych muzyków

Zabierz też swojego nastolatka – będzie mógł porozmawiać z rówieśnikami o pasjach i możliwościach rozwoju.

Zapraszamy!

Ramowy program wydarzenia

13:30 – Rozpoczęcie mini koncertem muzyków oraz spotkanie z nimi

14:00 – Prezentacja młodych przedsiębiorców Oliwii, Asi i Kamila.

14:30 – Spotkanie autorskie z Asią Pałeczką, 14 -letnią autorką dwóch książek „Magia Nauki Języków Obcych: Jak dzięki psychologii osiągnąć sukces w nauce języków” i „Sukces to kwestia rozwoju: Jak osiągnąć sukces i zrealizować nawet „niemożliwe” cele i marzenia”

15:00 – Pokaz taneczny Oliwii oraz prezentacja młodych sportowców

15:30 – Spotkanie z Magdą, Marysią i Tomkiem, którzy opowiedzą o edukacji domowej, „Szkole w Chmurze” oraz procesie rekrutacji do liceów zagranicznych

16:00 – Spotkanie z naukowcami i artystami

Wywiad online „MOC masz w sobie”, 17 maja 2024 (piątek), godz. 11.30

transmisja na FB Fundacji Santander

Zapraszamy na wywiad online z naszymi młodymi przedsiębiorcami Asią, Oliwią i Kamilem:

Joanna Pałeczka ma 15 lat. Od 7 lat zajmuje się iluzją. W wieku 14 lat założyła firmę i wydała dwie książki  „Magia Nauki Języków Obcych” i „Sukces to kwestia rozwoju”. Anglojęzyczne ich wersje ukażą się w tym roku. Jest jednym z członków założycieli Polskiego Stowarzyszenia Iluzji, które aktualnie powstaje. Zajęła 2 i 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Iluzjonistów 2022 i 2023. Zakwalifikowała się na dwa międzynarodowe kongresy kwalifikowane przez FISM, federację zrzeszającą stowarzyszenia iluzjonistyczne z całego świata. Jej celem jest kwalifikacja na Mistrzostwa Świata w Iluzji FISM, które odbędą się w 2025 roku. Jej największym celem i marzeniem jest zdobycie nagrody na tych mistrzostwach tak, jak obiecała podczas swojego pierwszego występu w telewizji, który w internecie ma obecnie ponad pół miliona wyświetleń.

Oliwia Myczkowska w marcu skończyła 18 lat, a jest już współzałożycielką i prezeską Spółki Bee Healthy Honey. Firma zostało wybrane do prestiżowych programów rozwojowych jak ARYA Foundry, Young InCredibles Sebastiana Kulczyka, FoodTech.ac, TeenCrunch i AKCES NCBR.

Oliwia jest także współorganizatorką wydarzeń, założycielką międzynarodowej inicjatywy psychologicznej NO PAIN IN YOUR BRAIN. Obecnie w programie Active8 wraz z Anną Lewandowską i Fundacją Zwolnieni z Teorii współtworzy projekt Phoneless skupiający się na higienie cyfrowej. Na co dzień wspiera młode osoby w realizacji akcji społecznych i pełni role doradcze.

Kamil Wroński ma 16 lat jest założycielem i większościowym udziałowcem Spółki 2 π M, która zajmuje się wprowadzenie na rynek zaprojektowanego i wykonanego przez niego urządzenia Solar Tracker, służącego do sterowania farmą paneli słonecznych, tak aby maksymalnie zwiększyć ich wydajność. Tworzy własne projekty mechatroniczne, które dostrzegane są w świecie nowych technologii. Pracował nad usprawnieniem pracy silników, wykorzystywanych w dronach i samochodach elektrycznych. Jego praca została doceniona przez STMicroelektronics, jedną z największych na świecie firm technologicznych.

Chcesz się dowiedzieć jak czują się w roli młodych przedsiębiorców i jak godzą pracę z nauką i pasjami.

Koniecznie posłuchaj wywiadu!

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.