Konferencja „Bezpieczny Senior”

17 kwietnia 2024 roku w Sali Wykładowej Politechniki Poznańskiej odbyła się konferencja “Bezpieczny Senior” . Spotkanie miało na celu uświadomienie seniorom zagrożeń związanych z oszustwami, takimi jak “na wnuczka” czy “na policjanta”. Wystąpienia prelegentów z naszego banku były szczególnie wartościowe, ponieważ skupiły się na praktycznych krokach, jakie można podjąć, aby zabezpieczyć się przed oszustami.

Jak się zabezpieczyć przed oszustwami “na wnuczka”? Oto kilka podstawowych zasad:

  • nie udostępniaj informacji osobistych przez telefon: Oszuści często dzwonią, podszywając się pod członków rodziny. Upewnij się, że rozmawiasz z prawdziwą osobą, zanim podasz jakiekolwiek dane.
  • zadzwoń z powrotem: Jeśli ktoś prosi cię o przelanie pieniędzy lub inne działania pilne, zawsze zadzwoń do rzekomej osoby lub członka rodziny, aby potwierdzić prośbę.
  • bądź czujny wobec nietypowych historii: Oszuści często opowiadają smutne lub dramatyczne historie, aby wywołać emocje i skłonić do działania. Nie daj się zwieść.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wielkopolskiej Policji za współpracę w edukacji seniorów. Ich zaangażowanie jest nieocenione, a my liczymy na kontynuację takich działań w przyszłości.

Pamiętajmy, że edukacja i wzajemne wsparcie są kluczowe w walce z oszustwami. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w konferencji “Bezpieczny Senior” i zachęcamy do dalszej troski o bezpieczeństwo naszych seniorów.

Partnerzy projektu:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Politechnika Poznańska

Wielkopolska Policja

TVP Poznań

Zobacz fotorelację z konferencji

Zobacz film z konferencji

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.