Natalia mieszka i uczy się w Legnicy. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych, ściślej – skrzypcowych. Rodzice i siostra również grają na skrzypcach. Uczy się w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Jest zdobywczynią Grand Prix i głównych nagród na ponad 40 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Belgii, Francji, USA, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Czechach, Portugalii, Hong Kongu oraz Polsce. Dorobek artystyczny obejmuje również występy z orkiestrami. Zadebiutowała z orkiestrą w wieku 6 lat. Mimo młodego wieku, Natalia ponad 20 razy zagrała z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w Polsce i za granicą. Natalia prowadzi bogatą działalność koncertową, grała w wielu prestiżowych salach, m.in. KONZERTHAUS w Berlinie, Filharmonii Sudeckiej, Złotej Sali i Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sali Balowej Zamku Książ, Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, Muzeum Miedzi w Legnicy, Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej, Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Dzięki wybitnym osiągnięciom artystycznym, Natalia Dragan należy do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Rafał Brzoska Foundation oraz Fundacji Santander.

Natalia Dragan