Różowy październik czy… czerwony? Miesiąc świadomości raka piersi

Na całym świecie to miesiąc świadomości raka piersi, kojarzony zwykle z różową wstążeczką. W Polsce na nowotwór piersi choruje coraz więcej kobiet. Ale rak to nie wyrok! Najważniejsze, co możemy zrobić, to profilaktyka – badajmy się regularnie!

W Fundacji Santander i Santander Bank Polska 9 sierpnia poświęciliśmy na przypominanie o tej ważnej kwestii.  Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję wolontariacką „Szyjemy woreczki na dreny”  i przeprowadziliśmy webinar „Badaj się, dbaj, Żyj”.

Akcja wolontariacka: szyjemy woreczki na dreny

W czterech centralach Santander Bank Polska: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie nasi wolontariusze szyli woreczki na dreny dla pacjentek onkologicznych po operacji raka piesi. To bardzo potrzebny drobiazg, który pomaga swobodnie poruszać się po szpitalu i poza nim.

W czasie warsztatów spotkaliśmy się także z Amazonkami, które opowiadały nam o profilaktyce raka piersi, pokazywały też na fantomach, jak prawidłowo samodzielnie badać piersi.

Webinar „Badaj się, dbaj, Żyj”

Czy rak piersi = amputacja piersi? Jakie są nowoczesne metody operacji i rekonstrukcji piersi? Jak wygląda życie po raku?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali wczoraj nasi goście podczas webinaru „Badaj się, dbaj, Żyj”:

Prof. Dawid Murawa – chirurg onkolog,

Ewa Grabiec-Raczak, prezes zarządu Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum

Małgosia Broniarz – nasza bankowa koleżanka i Amazonka.

Spotkanie prowadziła Marzena Atkielska, prezes naszej fundacji.

Obejrzyj webinar

Wyzwanie #czerwonaSukienka #czerwonyKrawat

Do końca października trwa też nasza akcja #czerwonaSukienka #czerwonyKrawat. Dochód z tej akcji przeznaczymy dla Towarzystwa Średzkich Amazonek i Ochotniczek z Poznańskiego Towarzystwa Amazonek, które wspierają kobiety w czasie choroby i zdrowienia oraz prowadzą kampanie edukacyjne.

Na czym polega wyzwanie #czerwonaSukienka #czerwonyKrawat

Pod naszymi postami na Facebooku i LinkedIN nominowana osoba wstawia w komentarzu pod postem swoje zdjęcie w czerwonej sukience, krawacie lub koszulce. Jednocześnie wpłaca minimum 10 zł na konto Fundacji. W komentarzu nominuje kolejne osoby do udziału w zabawie – koniecznie z @ przed imieniem i nazwiskiem osoby nominowanej. Wtedy mamy pewność, że zaproszenie do niej dotrze. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na wspomniane organizacje. Nasze wyzwanie trwa do 31.10.2023 r.

Zapraszamy wszystkich do wyzwania !

Akcję będzie można wspierać przez wpłaty na konto Fundacji Santander na kilka sposobów: 

  • BLIKIEM na numer telefonu 516 925 400,
  • przelewem w naszej aplikacji i w Santander internet,
  • przelewem na konto 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104 – darowizna na konto naszej Fundacji z dopiskiem „Czerwona sukienka”
  • przez donacje https://fundacja.santander.pl/donacje/

Kim są Amazonki

Amazonki to kobiety, które podczas choroby niejednokrotnie tracą kobiece atuty. Po pierwszym szoku jest leczenie i – w zależności od rodzaju raka i leczenia – nagle kobietom wypadają włosy, brwi, rzęsy. Nie jest łatwo, każda z kobiet przechodzi chorobę inaczej, ale każda z nich codziennie patrzy w lustro i pomimo wszystko się uśmiecha i jest szczęśliwa. Dlaczego czerwony? To symbol mocy, odwagi, seksapilu, namiętności i zmysłowości. To głośne powiedzenie sobie i życiu „TAK”!

Niech projekt #czerwonaSukienka pokażę siłę NAS – kobiet.

Październikowe projekty realizujemy wspólnie z Siecią Santander Women.

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.