6. edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander rozstrzygnięta

Miło nam poinformować, że do tegorocznej edycji Programu Stypendialnego 2023/2024 wpłynęło aż 4960 wniosków aplikacyjnych, z czego wyłoniliśmy 37 stypendystów.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) naszych tegorocznych Laureatów:

1. MARYSIA AMBROŻKIEWICZ (Józefosław) – 15 lat – trenuje kolarstwo górskie
  2. MAGDALENA BAŃDO (Zakopane) – 18 lat – narciarka alpejska, należy do Seniorskiej Kadry Narodowej
  3. MACIEJ BIEŃKOWSKI (Warszawa) – 14 lat – pianista
  4. MARIA BŁASZKIEWICZ (Gdynia) – 14 lat – reżyserka, scenarzystka, aktorka
  5. JAKUB DUDA (Klikuszowa) – 17 lat – piosenkarz
  6. NATALIA DRAGAN (Legnica) – 14 lat – skrzypaczka
  7. EMILIA HEICHEL (Niepołomice) – 17 lat – trenuje gimnastykę artystyczną, należy do Kadry Narodowej
  8. KAROLINA HOFMAN (Będzin) – 17 lat – trenuje szermierkę, należy do Kadry Narodowej Juniorów
  9. POLA JAKUBOWICZ (Rumia) – 18 lat – naukowiec, biolog
  10. JOANNA JASNOWSKA (Warszawa) – 15 lat – pianistka
  11. TOMASZ JEZIERSKI (Grzmiąca) – 16 lat – artysta – rysownik
  12. NATALIA JĘDRZEJEWSKA (Puszcza Mariańska) – 16 lat – tancerka
  13. KACPER KOSZTYŁA (Grabownica Starzeńska) – 17 lat – akordeonista
  14. STANISŁAW LADA (Sulejówek) – 15 lat – matematyk
  15. MICHAŁ ŁUKASIAK (Warszawa) – 18 lat – naukowiec, wynalazca
  16. OLIWIA MYCZKOWSKA (Siemianowice Śląskie) – 17 lat – humanistka, działaczka i przedsiębiorczyni społeczna
  17. OLGIERD JANOTA (Warszawa) – 15 lat – humanista, pisarz
  18. KALINA NOWACZEK (Warszawa) – 17 lat – harfistka
  19. BARTOSZ OLSZEWSKI (Święta Katarzyna) – 15 lat – skrzypek
  20. JOANNA PAŁECZKA (Radymno) – 15 lat – iluzjonistka, pasjonatka języka angielskiego

W związku z dużą liczbą zgłoszeń, Zarząd i Rada Fundacji podjęły decyzję o przyznaniu 12 dodatkowych stypendiów:

1. MIKOŁAJ PLASZEWSKI (Bartąg) – 15 lat – klarnecista
  2. FILIP SIWIECKI (Krzemienna) – 17 lat – akordeonista
  3. MAŁGORZATA STADNICKA (Warszawa) – 18 lat – humanistka, prawo międzynarodowe
  4. TYMOTEUSZ STĘPKOWSKI (Toruń) – 17 lat – matematyk, fizyk
  5. POLA STOŁOWSKA (Warszawa) – 15 lat – trenuje kickboxing, jest w Kadrze Narodowej
  6. NADIA SCHMIDT (Konikowo) – 16 lat – trenuje gimnastykę artystyczną, należy do Kadry Narodowej
  7. NIKOLA WIKTORIA SOBOŃ (Modrzyca) – 18 lat – humanistka, działaczka społeczna, dziennikarka
  8. SZYMON SZULIK (Rybnik) – 17 lat – trenuje judo, Mistrz Świata
  9. GUSTAW TRYBEK (Gdańsk) – 15 lat – żeglarz
  10. ADAM TRZEBIATOWSKI (Gdańsk) – 14 lat – skrzypek
  11. ANTONINA WALISZEWSKA ( Poznań) – 15 lat – pianistka
  12. OLIWIA WRZEŚNIOWSKA (Wieliczka) – 16 lat – tancerka

Ponadto Zarząd i Rada Fundacji podjęły decyzję o przyznaniu dodatkowych stypendiów w 2023/24 (poza Programem Stypendialnym):

1. KRZYSZTOF BERESZYŃSKI (Poznań) – 9 lat – golfista
  2. BORYS MAKOWSKI (Pigża) – 13 lat – łyżwiarz figurowy, członek Kadry Narodowej Młodzika PZŁF
  3. KAJA RZĄDKOWSKA (Mrozów) – 11 lat – szachistka
  4. LILA RZĄDKOWSKA (Mrozów) – 9 lat – szachistka

Naszym stałym stypendystą jest Kamil Wroński (15 lat), młody wynalazca i przedsiębiorca. Jest z nami już od 7 lat, a my możemy obserwować jego niebywały rozwój i realizację wymarzonych projektów.

Serdecznie gratulujemy naszym Stypendystom, ale również ich Rodzicom, rodzinom oraz nauczycielom, trenerom, instruktorom, wszystkim tym, którzy wspierają naszą uzdolnioną młodzież w rozwoju ich talentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy aplikowali do naszego Programu Stypendialnego. Jesteście wspaniali!