Nasza stypendystka Marysia Błaszkiewicz z grupą młodzieży na finałach światowej Odysei Umysłu 2023 w Stanach Zjednoczonych

Oto relacja uczestników:

„Jako drużyna licealistów  III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni w Gdyni chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Fundacji Santander. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy wyjechać do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować nasz kraj w finałach światowych Odysei Umysłu, na których zajęliśmy 9 miejsce. Przez cały rok szkolny wraz z trenerami  przygotowywaliśmy nasz projekt długoterminowy oraz ćwiczyliśmy rozwiązywanie zadań spontanicznych, aby jak najlepiej zaprezentować się  w  konkursie.

Zdobyty przez nas tytuł laureata w finałach ogólnopolskich zagwarantował nam możliwość pokazania efektów naszych prac po drugiej stronie oceanu. Czas pomiędzy finałami ogólnoświatowymi, a wyjazdem do USA był dla nas bardzo pracowity, codziennie po szkole spotykaliśmy się, aby dopracować nasz spektakl, a przede wszystkim przełożyć go na język angielski. Tytuł spektaklu to „Drama na maksa”. Opowiada on historię pewnego matematyka, który zagłębia się w mechanizm działania swojego mózgu, przez co poznaje ucieleśnienia swoich emocji. Te zaś poprzez serię humorystycznych zdarzeń, w które zaangażowani są również sąsiedzi głównego bohatera, snują opowieść o różnicy pomiędzy uczuciami a rozumem.

Wyjazd do USA był  bardzo kosztowny, a dzięki Waszej pomocy mogliśmy go zrealizować.

Jesteśmy  wdzięczni za docenienie naszych starań i pomoc, bez której być może nie udałoby się nam  reprezentować naszego kraju.

Wyjazd był dla nas nie tylko możliwością wzięcia udziału w konkursie, ale także źródłem niezapomnianych wspomnień, inspiracji i doświadczeń.

Marysia, Zuzanna, Maria, Janek, Karol wraz z trenerami

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i opiekunom !

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ich pobytu w Stanach Zjednoczonych