Jak działają Granty Fundacji Santander – Turniej o puchar Henryka Zielazka

Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w zawodach zorganizowanych w Poznaniu przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań w ramach programu grantowego „Bank Młodych Mistrzów Sportu”. W spotkaniu wzięło udział 10 drużyn z Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego (dzieci poniżej 2012 rocznika).

Jak mówi Przemysław Miłosz, ambasador Fundacji Santander:

„Hokej na trawie jako dyscyplina niesamowicie uczy zasad fair-play oraz interakcji międzyludzkich. Kilkakrotnie podczas turnieju zaobserwowaliśmy ogromny szacunek dla współzawodników. Obecny na stadionie Olimpijczyk p. Jerzy wyjaśniał zasady fair-play – nadrzędna jest współpraca i szacunek do innych; przeciwdziałają one stresowi i negatywnym wzorcom myślenia. Na naszych oczach przerwano grę finałową rozgrywając ją za zgodą wszystkich ponownie – wynik zaakceptowali WSZYSCY. Poznań stoi hokejem na trawie. Wieloletnie tradycje poparte sukcesami (Olimpiady: 1980 Moskwa; Sydney 2000 r.). Wręczyliśmy medale i nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Serce rośnie patrząc na taką organizację!”.