Turniej Sportowy w Opalenicy

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Opalenicy Wolontariusze Santander zorganizowali Turniej Sportowy w którym wzięła udział młodzież z klas ósmych. Konkurencje sportowe oparte były głównie na rywalizacji w grze w siatkówkę. Celem imprezy było przekazanie dzieciom, jak ważną rolę odgrywa sport w życiu każdego człowieka. Organizatorzy starali się, aby zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także przyczyniły się do kształtowania zdrowych nawyków i zachowań. Sport bowiem nie tylko wzmacnia organizm, ale również pomaga rozładować stres, zapewnia rozrywkę i wyzwala więcej adrenaliny. Dlatego też takie imprezy są tak istotne w życiu młodych ludzi. Młodzież, która wzięła udział w turnieju starała się zagrać najlepiej. Pomimo małego stresu, widać było ogromne zaangażowanie i determinację. W trakcie imprezy każdy uczestnik otrzymał zdrowe przekąski, butelkę wody, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych graczy, najlepszych rozgrywających itp. Uśmiechy na twarzach dzieci były nie do opisania, a organizatorzy cieszyli się z zadowolenia młodych ludzi. Tego typu inicjatywy są bardzo ważne dla rozwoju młodych ludzi. Konkurencja sportowa, a zwłaszcza gra w zespole, rozwija nie tylko zdolności motoryczne, ale także uczy pracy w grupie, szacunku do innych oraz odpowiedzialności.