Przedszkolaki odwiedzają Finansiaki

Grupa wolontariuszy Fundacji Santander z 1 Oddziału w Strzelinie udała się do Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Ogród” w Wiązowie, by przeprowadzić lekcję dotyczącą pieniędzy. Celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości dzieci na temat pochodzenia pieniędzy oraz edukacja finansowa wśród najmłodszych. Podczas wizyty wolontariusze wykorzystali materiały edukacyjne z projektu „Finansiaki” oraz własne gry i zabawy aby przeprowadzić interaktywną lekcję. Dzięki temu dzieci miały okazję w praktyczny sposób poznać różne sposoby na zarabianie pieniędzy, oraz dowiedzieć się po co i w jaki sposób rodzice zarabiają na życie. Wolontariusze, którzy prowadzili lekcję, wykorzystali swoje doświadczenie i umiejętności, by odpowiedzieć na pytania dzieci oraz zachęcić je do udziału w różnych grach i zabawach edukacyjnych. Po zakończonej lekcji każdy z przedszkolaków dostał upominek, który miał przypominać im o nowych umiejętnościach i wiedzy, które zdobyli podczas wizyty wolontariuszy. Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony zarówno dzieci, pracowników przedszkola oraz samych wolontariuszy. Dzieci miały okazję nauczyć się czegoś nowego oraz spędzić czas w ciekawy i pożyteczny sposób. Podsumowując, wizyta wolontariuszy z 1 Oddziału w Strzelinie w Przedszkolu Miejskim „Bajkowy Ogród” w Wiązowie była świetnym przykładem inicjatywy społecznej, która pozwoliła na edukację finansową najmłodszych oraz wzbudzenie ich zainteresowania tym tematem.