Minibus dla Turcji

Zbiórka

„Dzieci są skrzydłami człowieka”

Radość i śmiech dzieci są takie same niezależnie od kraju, kultury i religii. Tym razem chcemy Was zabrać na wspólną podróż do Turcji, by właśnie tam zobaczyć na twarzach najmłodszych szczęście.

Dołącz do nas i pomóż zebrać pieniądze na mini bus dla szkoły. Jego zakup uszczęśliwi niepełnosprawne dzieciaki!

Gdzie znajduje się szkoła?

W miejscowości Side, przepięknym antycznym miasteczku na Riwierze Tureckiej, znajduje się szkoła, która prowadzi zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych: z autyzmem, z zespołem Downa i innymi schorzeniami psycho-ruchowymi. Szkoła ma pod opieką 76 dzieci, którymi opiekuje się 10 nauczycieli. To specjaliści, którzy dają dzieciom wsparcie merytoryczne, psychologiczne, prowadzą terapię ruchową i robią wszystko, aby dzieci zaadoptowały się w społeczeństwie i prowadziły normalne, fajne życie. Opiekunowie są pasjonatami z powołania i kochają to co robią. Sami możecie to zobaczyć wchodząc na stronę szkoły na Instagramie KOZA ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON – INSTAGRAM

Pomóżmy szkole kupić mini bus

W wyniku niedawnego trzęsienia ziemi w Turcji do Side przyjechało 60 tysięcy osób, które straciły swój dom. Rodziny te wiele przeszły. Wśród nich są także dzieci, które potrzebują wsparcia psychologicznego, aby przepracować traumę. Szkoła daje im wsparcie by zapewnić: naukę, pomoc psychologów i terapeutów. Największym problemem jest jednak transport dzieci, które trzeba odebrać i odwieźć w określone miejsce. Szkoły nie stać na kupno takiego środka transportu i dzieci często nie docierają na zajęcia. Pojazd musi mieć licencje uprawniającą do przewozu osób niepełnosprawnych. Nasza pomoc i wsparcie pozwoli zakupić szkole taki mini bus.

Jak możesz pomóc

Aby wesprzeć zakup mini busa dla dzieci:

    • wykonaj przelew na rachunek Fundacji: 11 1090 1056 0000 0001 4994 5939 z dopiskiem „Minibus dla Turcji”
    • zeskanuj QR kod i przelej dowolną kwotę.

qr kod minibus dla turcji

Do kiedy trwa zbiórka

Pieniądze możesz wpłacać do 8 września 2023 roku.

Co dalej

Po zebraniu wymaganej kwoty przy współpracy z Fundacją Nie nieodpowiedzialni kupimy mini bus i przekażemy go szkole. Jeśli nie uzbieramy wystarczającej kwoty na zakup mini busa, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup innych urządzeń i sprzętu wspierającego terapię dzieci w szkole Koza Özel Eğitim Rehabilitasyon.

Podatnik, który w roku podatkowym przekazał darowiznę na rzecz Fundacji, może odliczyć sobie tą darowiznę – osoby fizyczne  do wysokości 6 proc. dochodu, natomiast osoby prawne do wysokości 10 proc. dochodu. Na prośbę podatnika Fundacja może wystawić potwierdzenie przekazania darowizny. W celu wystawienia zaświadczenia prosimy o kontakt fundacja@santander.pl

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.