Czytamy z Sercem

Projekt wolontariacki „Czytamy z sercem” zrealizowany w ramach współpracy z Santander Leasing przyniósł wiele radości i uśmiechów na twarzach pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Celem projektu był zakup książek i gier terapeutycznych, które pomogą dzieciom w trudnym okresie ich życia, a także zapewnią im rozrywkę i odrobinę normalności w szpitalnym środowisku. Wolontariusze zaangażowali się w projekt, aby pomóc dzieciom i stworzyć im przyjemne chwile podczas pobytu w szpitalu. Wspólnie z dziećmi czytali książki i tworzyli ręcznie zakładki do książek, co pozwalało im na chwilę odciąć się od codzienności i choroby. Wolontariusze nawiązali bliski kontakt z dziećmi i zaoferowali im wsparcie emocjonalne, co jest szczególnie ważne w tak trudnym okresie życia. Projekt „Czytamy z sercem” miał duży wpływ na młodych pacjentów, a także na samych wolontariuszy. Dzięki temu projektowi dzieci otrzymały nie tylko nowe książki i gry, ale również tak potrzebne wsparcie, poczucie, że są ważne i że ktoś o nie dba. Wolontariusze zaś mieli okazję wzbogacić swoje życie o doświadczenie z pracy z dziećmi oraz poczucie spełnienia i satysfakcji z działania na rzecz innych. Projekty wolontariackie takie jak „Czytamy z sercem” są dowodem na to, że małe działania mogą mieć ogromny wpływ na życie innych ludzi. To wspaniałe, że istnieją osoby gotowe poświęcić swój czas i energię na pomoc innym. Wierzymy, że takie projekty inspirują innych ludzi do podejmowania podobnych działań i przyczyniają się do budowania lepszego i bardziej empatycznego społeczeństwa.