Bezpieczne Ferie Zimowe

Wolontariusze Fundacji Santander we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowali konkurs plastyczny dla dzieci, którego tematem było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia, jakie mogą pojawić się podczas zabawy na śniegu oraz lodzie. Wolontariusze Fundacji Santander wraz z policjantami przeprowadzili lekcje dla uczestników konkursu, na których uczyli poprawnych zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz prawidłowych postaw obywatelskich. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady zachowania się w miejscu zamieszkania oraz na drodze. Dodatkowo, w ramach działań edukacyjnych, wolontariusze kształtowali u dzieci poczucie wrażliwości społecznej, zachęcając do poszanowania prawa innych ludzi do bezpiecznego spędzania czasu na śniegu i lodzie. Przybliżali również zasady pierwszej pomocy, by w razie potrzeby pomóc osobie poszkodowanej. Konkurs plastyczny okazał się nie tylko ciekawą formą spędzenia czasu, ale przede wszystkim sposobem na przekazanie im wartościowych treści. Dzięki działaniom wolontariuszy Fundacji Santander i policjantów, najmłodsi uczestnicy konkursu nabrali wiedzy i umiejętności, które pomogą im zachować bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu oraz na lodzie.