82 758 złotych dla Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek

Pod koniec roku zakończyła się IX edycja akcji Piernikowanie Świąteczne Pomaganie na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek z Otwocka. Podczas akcji zebrano 82 758,00 złotych.

Po raz kolejny Fundacja Santander była jednym z głównych partnerów akcji.  Najpierw jednak Piekarnia Wanda wypiekła na ten cel 12 tysięcy pierniczków, następnie warsztaty z ich zdobienia odbyły się w kilkunastu różnych miejscach: w szkołach, domach kultury oraz na zbiórkach harcerskich. Dochód ze sprzedaży w całości zasilił Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Cała akcja zdobienia i dystrybucji rozpoczeła się już w październiku.

Akcja Piernikowanie Świąteczne Pomaganie organizowana jest w ramach projektu Akademia Dobrego Klimatu.

W akcję zaangażowani byli wszyscy pracownicy Santander Bank Polska Region Białystok, a koordynatorem akcji Piernikowanie Świąteczne Pomaganie był Rafał Książek, dyrektor 2 oddziału w Otwocku.

W ramach Akademii Dobrego Klimatu przeprowadzono również warsztaty dla podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego Radość.