„DORASTANIE #TONIEJESTBAJKA. DLACZEGO?” – relacja z debaty

7 grudnia 2022 roku, w Teatru Ateneum odbyła się debata „DORASTANIE #TONIEJESTBAJKA. DLACZEGO?”. Fundacja Santander objęła Patronat na tym wydarzeniem.

Inspiracją do przeprowadzenia debaty był spektakl „ALICJA W KRAINIE MARZEŃ” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, traktujący o trudnym przejściu młodego człowieka ze świata dziecka w świat dorosłych.

Podczas spotkania eksperci z zakresu psychologii i psychiatrii, rozmawiali o trudnościach, z jakimi borykają się młodzi ludzie w okresie dorastania. W debacie udział wzięli:

prof. Aleksandra Lewandowska – Konsultant Krajowy ds. psychiatrii dzieci i młodzieży,

Mirosława Kątna – psycholog sądowy i kliniczny, Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka,

Marta Cieśla – psycholożka, psychoterapeutka, Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej,

Wawrzyniec Kostrzewski – reżyser spektaklu „Alicja w Krainie Snów”, współautor tekstu spektaklu,

oraz Bartłomiej Nowosielski – aktor Teatru Ateneum, odtwórca roli Białego Królika w spektaklu „Alicja w Krainie Snów”, który również pracuje z młodzieżą.

Patronat nad debatą objęli: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja ITAKA i kwartalnik „Newsweek Psychologia Nastolatka”.

Fot.: Kobiecy Fotograf