Sukces zbiórki ubrań biznesowych dla wychowanków domów dziecka! Celem zbiórki było zebranie ubrań biznesowych dla młodych ludzi, którzy wkraczają na rynek pracy po opuszczeniu domów dziecka. Efekty tej inicjatywy przerosły najśmielsze oczekiwania, gdyż udało się zebrać ponad 2000 rzeczy! W ramach zbiórki, której partnerem była Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca, zachęcano do oddawania ubrań zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Ubrania damskie obejmowały koszule, garnitury, garsonki, eleganckie spódnice i spodnie, sukienki, paski oraz torebki. Natomiast ubrania męskie to koszule, garnitury, eleganckie spodnie, krawaty i spinki. Współpraca z Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca była niezwykle istotna, ponieważ organizacja ta prowadzi Stacjonarny Bank Ubrań w Warszawie oraz organizuje warsztaty dla młodzieży z domów dziecka pt. „W dobrym stylu do pierwszej pracy”. Dzięki zebranym podczas zbiórki ubraniom biznesowym, młodzi ludzie otrzymają wsparcie nie tylko w postaci garderoby, ale także szkolenia z zakresu pewności siebie, wizerunku i stylizacji. Celem tych działań jest zapewnienie młodym ludziom najwyższej jakości wiedzy oraz pomocy w rozpoczęciu ich pierwszej pracy w pełni pewnych siebie. Stacjonarny Bank Ubrań jest dostępny dla podopiecznych domów dziecka z całej Polski, co oznacza, że zebrane podczas zbiórki ubrania biznesowe trafią do osób potrzebujących w różnych regionach kraju. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę, oddając z szaf ubrania biznesowe, w których sami już nie chodzimy. Wasza hojność i życzliwość przyczyniły się do tego, że młodzież będzie miała szansę wkroczyć na rynek pracy z radością i pewnością siebie. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim darczyńcom i partnerom za udział w zbiórce oraz za wkład w przyszłość tych młodych ludzi. Wasza hojność i zaangażowanie sprawiają, że społeczność naszego kraju staje się coraz bardziej zjednoczona i wspierająca. Razem dokonujemy pozytywnej zmiany.