W roku szkolnym 2021/2022 r.:

Jako uczeń 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu mat –fiz – inf Kamil realizował indywidualny tok nauki zakończony ocenami celującymi z matematyki, fizyki i informatyki.

Jednocześnie przez cały rok szkolny Kamil intensywnie uczestniczył w zajęciach z Analizy Matematycznej I i II na Politechnice Lubelskiej, zaliczając obydwa przedmioty na oceny bardzo dobre.

Poza szkołą Kamil tworzy własne projekty mechatroniczne, które dostrzegane są w świecie nowych technologii. Na specjalne zaproszenie Kamil poleciał w czerwcu 2022 r. do Holandii do siedziby Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie miał okazję zapoznać się z używaną tam najnowszą technologią kosmiczną. Kamil spotkał się z pracującymi tam naukowcami i nawiązał wiele ciekawych znajomości.

Kamil brał aktywny udział w Debacie Pokoleń – Czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać, która odbyła się w sierpniu 2022 r. w Warszawie oraz w Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa Kraków 2022 r. gdzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Hejt – w necie i w realu”.

Kamil był także gościem specjalnym Panelu „Młodzi Innowatorzy 2022 r.”  w ramach XXVI Warszawskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk.

Po długich perypetiach udało się Kamilowi założyć spółkę z o.o. W związku z tym, iż Kamil jest niepełnoletni, zgodę na to musiał wyrazić sąd. Zadaniem spółki – w której Kamil ma większościowy pakiet udziałów – ma być wprowadzenie na rynek zaprojektowanego i wykonanego przez niego urządzenia Solar Tracker, służącego do sterowania farmą paneli słonecznych, tak aby maksymalnie zwiększyć ich wydajność. Jako młody przedsiębiorca Kamil musi zmagać się z biurokracją i procedurami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W wolnym czasie Kamil układa na czas kostkę Rubika, słucha muzyki, spotyka się z przyjaciółmi i gra z nimi w planszówki.

Kamil Wroński