Kaja rozpoczęła swą przygodę z badmintonem we wrześniu 2016 roku, gdzie rozpoczynała trenowanie przez zabawę raz, dwa razy w tygodniu. Po pierwszych turniejowych porażkach pomimo swojego młodego wieku podjęła decyzje że chce czegoś więcej niż tylko rekreacyjna gra w badmintona. Chciała grać i trenować na wyższym poziome jak jej klubowe koleżanki i dlatego też od 2017 roku zaczęła intensywny trening po 4-5 razy w tygodniu. Sukcesy nie przyszły z dnia na dzień, ale Kaja coraz chętniej uczestniczyła w różnych turniejach i obozach na terenie całej Polski.

Kaja zaliczyła również dwa wyjazdy na Summer School Badminton Europe i kilkanaście występów na turniejach International zdobywając również tytuły Mistrzowskie.

Jest uczennicą pierwszej klasy I LO im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej. Najbardziej lubi matematykę i języka angielski i oczywiście w-f.

Na chwilę obecną Kaja na swoim koncie ma cztery tytuły Mistrzyni Polski oraz dwa brązowe medale. W roku 2022 na Hiszpańskiej Ibizie podczas Mistrzostw Europy U-15 Kaja rozegrała dwa ćwierćfinały gdzie uległa po trzy setowych pojedynkach plasując się na 5 miejscu w Europie w grze pojedynczej i podwójnej.

Dziś trenuje pod okiem trenerki Katarzyny Krasowskiej w Uczniowskim Klubie Sportowym „NIKE” Suchedniów, a jej największym marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich i walka o medale zarówno w IO jak również w turniejach Mistrzostw Świata i Europy.

Kaja Ziółkowska