Jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie w klasie fortepianu Pani Teresy Kaczmarek.

Jest bardzo utalentowaną pianistką, multilaureatką ponad 40 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Należy do wybitnych przedstawicielek pianistyki swojego pokolenia. Zdobyła nagrody m. in. w konkursach w Neapolu, Toronto, Wiedniu, Lwowie, Paryżu, Londynie, Hong Kongu, Chinach, Bukareszcie czy Hiszpanii. Posiada szczególne predyspozycje chopinowskie.

Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Konina i regionu spełniając swoje artystyczne aspiracje. Uczestniczyła w kursach i lekcjach mistrzowskich z Prof. A. Jasińskim, Prof. J. Olejniczakiem, dr P. Wakarecym, Prof. J. Ławrynowicz-Just. Za swoje osiągnięcia artystyczne uzyskała stypendia: Prezydenta Miasta Konina, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Fundacji Santander Bank Polska (3-krotnie), a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Młoda Polska, za które kupiła wymarzony fortepian.

Jej ostatnim osiągnięciem jest przyjęty bardzo ciepło przez francuską publiczność recital chopinowski w Paryżu w ramach festiwalu Młodych Gwiazd.  Poza muzyką klasyczną do pasji Antoniny należą języki obce.

Antonina Waliszewska