Olgierd ma 16 lat. Obecnie jest uczniem Niepublicznego Liceum nr 29 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Co roku osiągał średnią ocen powyżej 5,0. Uwielbia historię oraz literaturę.

Jego wielką pasją jest mitologia grecka. W minionym roku szkolnym 2021/2022 zajął I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Jego wielka pasja to również historia i literatura. Olgierd zdobył II miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych oraz II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Bajka Pomagajka” na utwór terapeutyczny.

Lubi także przedmioty ścisłe, a zwłaszcza matematykę. Uczęszczał na zajęcia z ekonomii w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego przy SGH. Jednak najbardziej chciałby rozwijać talent literacki. Jego wielkim marzeniem jest wydanie książki z własnymi bajkami terapeutycznymi.

Uwielbia muzykę klasyczną, a zwłaszcza twórczość Fryderyka Chopina oraz operę. Jego pasją jest także zwiedzanie. Marzę, aby w najbliższej przyszłości zwiedzić Rzym i Ateny, by odnaleźć miejsca związane z mitologią i historią starożytną.

Stara się wspierać innych, zwłaszcza chorych onkologicznie. Od trzech lat pracuje jako wolontariusz. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Bajkoterapia rodzinna”. Chciałbym w przyszłości podjąć studia międzywydziałowe na Uniwersytecie Warszawskim, które byłyby związane z prawem, ekonomią i psychologią.

Olgierd Janota