Milena Pioruńska to 18-letnia skrzypaczka. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest uczennicą  Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, a także kursów mistrzowskich w Zakhar Bron Academy  w Interlaken w Szwajcarii.

Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Jako solistka wystąpiła w   ponad 150 koncertach, także z orkiestrami. Wystąpiła m. in. w sali koncertowej Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, sali kameralnej NOSPR, w sali koncertowej Opery Berlioz w Montpellier,  Uniwersytetu Muzycznego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie i Filharmonii Berlińskiej, a także w Audytorium Marcel Landowski w Paryżu.

Milena wzięła łącznie udział w ponad 40 konkursach w kraju i za granicą zdobywając czołowe lokaty, Grand Prix i nagrody specjalne. Szczególnym osiągnięciem  Mileny jest zdobycie tytułu „Młody Muzyk Roku 2022” i reprezentacja Polski na prestiżowym konkursie „Eurovision for Young Musician 2022” w Montpellier.

Skrzypce towarzyszą Milenie od najmłodszych lat i są Jej wielką pasją. Marzy o nagraniu płyty i występach na wielkich estradach.

Milena Pioruńska