Marysia jest uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziorna, zamieszkała w Józefosławiu, w gminie Piaseczno jest czynną zawodniczką Pho3nix Cycling Team, drużyny kolarstwa górskiego i przełajowego. Jej pasją jest kolarstwo.

Jak sama mówi: „Kolarstwo sprawia mi ogromną przyjemność, jednocześnie jest dla mnie wyzwaniem, nauką wytrwałości, pokonywaniem słabości.”

To niezwykle pracowita i ambitna młoda zawodniczka, która od 6 lat osiąga bardzo wysokie wyniki sportowe zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej. Złota medalistka Mistrzostw Polski MTB XCR z 2021r i 2022r, złota medalistka Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie górskim, zdobywczymi Pucharów Polski MTB XCO czy Pucharu Chorwacji MTB XCO podczas Mountain Bike Race XCO Croatia Cup w 2022 r.

Marzeniem Marii jest reprezentowanie Polski i zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w 2028r w Los Angeles, starty w Mistrzostwach Świata MTB XC, Pucharach Świata MTB XC i ściganie się z najlepszymi zawodniczkami na Świecie.

Maria Ambrożkiewicz