Kalina jest uczennicą IV kl. szkoły muzycznej II st. w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie i II kl. Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Grodzisku Mazowieckim.

Swoją przygodę z muzyką zaczęła od skrzypiec (na których gra od 3 roku życia), ale zakochała się w harfie i to ona jest obecnie jej pierwszym i najważniejszym instrumentem. Gra na harfie od 7 lat, początkowo pod okiem p. Natalii Dymarskiej, obecnie w klasie harfy p. Anny Piechury-Gabryś.

Do największych osiągnięć Kaliny w minionym roku należą m.in.: występ podczas 14 Światowego Kongresu Harfowego w Cardiff (lipiec 2022) – na koncercie „Focus on Youth”, II nagroda na konkursie Lira Helvetia w Zurychu (wrzesień 2022), Srebrny Medal 6 Międzynarodowego Konkursu Harfowego w Hongkongu (2021), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Korei (2022), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2022.

Kalina chętnie bierze też udział w kursach mistrzowskich. Doskonaliła swoją grę pod okiem wielu wybitnych harfistów, m.in. prof. Adelheid Blovsky-Miller, dr Zuzanny Elster, dr Anny Sikorzak-Olek, Veroniki Lemishenko, Kateriny Englichovej, Miriam Overlach.

Gra na harfie jest największą pasją Kaliny, ale ma ona również swoje pozamuzyczne zainteresowania – jest harcerką, młodszym ratownikiem WOPR, działa w młodzieżowej drużynie pożarniczej i trenuje triathlon.

Kalina Nowaczek