Amelia Kudasik – uczennica 2. klasy biologiczno-chemicznej w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Pasjonuje się medycyną, neuronauką, a zwłaszcza połączeniem – neuromedycyną – oraz zdrowiem publicznym. Szczególnie interesuje się chorobami neurodegeneracyjnymi.

Autorka prac i artykułów związanych z neuronauką. Stypendystka i uczestniczka wielu programów naukowych, między innymi The New York Academy of Sciences, Harvard Global Health and Leadership Conference. Popularyzuje nauki ścisłe wśród rówieśników.

Działaczka społeczna. Organizuje konferencję naukową Cracow Science Slam dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych naukami ścisłymi oraz kieruje międzynarodowym projektem BRAIN for STEM International.

Wolontariuszka między innymi w Fundacji Web-Korki, Małopolskim Hospicjum Dziecięcym oraz na Uniwersytecie Dzieci.

W przyszłości chciałaby pracować jako neurochirurg.

Amelia Kudasik