Sadzimy rabatę bylinową w Poznaniu

22 października br. wolontariusze Fundacji Santander , dzięki wsparciu Santander Private Banking i klientów, brali udział w tworzeniu miododajnej rabaty bylinowej na terenie parku im. ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu.

Rabata powstała w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci, a w jej kwiatowej kompozycji znajdują się różnorodne gatunki roślin, takie jak: lawenda, szałwia, bergenia, budleja, jeżówka oraz astry. To idealne miejsce, które zachęci owady zapylające do odwiedzin.

Wolontariusze Fundacji Santander nie tylko sadzili rośliny, brali też udział w budowaniu domków dla owadów oraz uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich.

To kolejne z działań ekologicznych realizowanych przez Fundację Santander.

Zdjęcia z arch. Miasto Poznań Zarząd Zieleni Miejskiej.

Zobacz foto relację z wydarzenia

Zobacz film z wydarzenia