CYBERSENIORADA w Stawigudzie

12 października w Stawigudzie – w ramach programu grantowego „Haki na cyberataki” – rozegrano pierwszą ogólnopolską CyberSenioradę. W imprezie wzięli udział seniorzy – podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy.

Wydarzenia miało na celu promocję bezpieczeństwa finansowego osób starszych w bankowości elektronicznej oraz przeciwdziałanie formom oszustw z jakimi mogą się oni spotkać w życiu codziennym. Seniorzy uczestniczyli w zabawie z aplikacją „Tędy Bezpieczniej”. Dzięki tej aplikacji wypad do parku, spacer po osiedlu może dać, obok lepszego samopoczucia możliwość przeżycia niecodziennej wirtualnej przygody osadzonej w otaczającej rzeczywistości. Podczas rzeczywistego spaceru na ekranie smartfona czy tabletu spotykamy na naszej drodze wirtualny bankomat, z którego wypłacimy  pieniądze; sprawdzimy stan konta, wyślemy przelew za energię, wypełnimy formularz, stworzymy bezpieczne hasło czy zapłacimy za zakupy internetowe. Prawidłowe, bezpieczne wykonanie operacji nagradzane jest zdobyciem/zarobieniem wirtualnych pieniędzy.

Seniorzy wzięli także udział w zawodach sportowych. Był też poczęstunek, nagrody, rozmowy z policjantami, a także nauka udzielania pierwszej pomocy.

CyberSeniorada z wykorzystaniem aplikacji „Tędy bezpieczniej” odbyła się równocześnie w 22 miejscach w Polsce.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Liderów Współdziałania Pomocy Społecznej i Medycznej na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych „POMOST”.

Zobacz relację z wydarzenia

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.