5. edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander została rozstrzygnięta

5. edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander na rok szkolny 2022/23 została rozstrzygnięta.

Do Fundacji wpłynęły 563 wnioski aplikacyjne, z których Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 20 osób.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) naszych tegorocznych laureatów:

• ANTONI ANTOSZEK (Lublin) – 17 lat – humanista, dziennikarz
  • MARYSIA AMBROŻKIEWICZ (Józefosław) – 14 lat – trenuje kolarstwo górskie
  • MAGDALENA BAŃDO (Zakopane) – 17 lat – narciarka alpejska; należy do Juniorskiej Kadry Narodowej
  • TYMOTEUSZ BĄCZKOWSKI (Poznań) – 17 lat – wiolonczelista
  • MARIA BŁASZKIEWICZ (Gdynia) – 14 lat – reżyserka, scenarzystka, aktorka
  • ALEKSANDRA DĄBROWSKA (Białystok) – 18 lat – kajakarka, należy do Kadry Narodowej Juniorów
  • JAKUB HALFAR (Jastrzębie Zdrój) – 19 lat – naukowiec, fizyk, wynalazca
  • EMILIA JAMROZY (Katowice) – 17 lat – humanistka, mówczyni, poetka
  • OLGIERD JANOTA (Warszawa) – 15 lat – humanista, pisarz
  • EMIL KIELAR (Bielsko – Biała) – 17 lat – naukowiec, zajmuje się astronautyką
  • AMELIA KUDASIK (Nowy Targ) – 16 lat – naukowiec, biolog, zajmuje się neuronauką i neurobiologią
  • JULIA MARKOWSKA (Suwałki) – 14 lat – piosenkarka
  • KAMIL MARSZAŁ (Tarnowo Podgórne) – 14 lat – piosenkarz, kompozytor
  • KALINA NOWACZEK (Warszawa) – 16 lat – harfistka
  • JOANNA PAŁECZKA (Radymno) – 14 lat – humanistka, iluzjonistka
  • MILENA PIORUŃSKA (Wrocław) – 17 lat – skrzypaczka
  • MAREK RAUCHFLEISZ (Toruń) – 18 lat – naukowiec, fizyk, wynalazca
  • ANTONINA SŁOŃSKA (Kraków) – 15 lat – trenuje bieg na orientację, jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów
  • ANTONINA WALISZEWSKA ( Poznań) – 14 lat – pianistka
  • KAJA ZIÓŁKOWSKA (Suchedniów) – 14 lat – badmintonistka

Fundacja podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych stypendiów poza Programem Stypendialnym 2022/2023.

Otrzymują je:

• KRZYSZTOF BERESZYŃSKI (Poznań) – 9 lat – golfista
  • KAJA RZĄDKOWSKA (Mrozów) – 10 lat – szachistka
  • LILA RZĄDKOWSKA (Mrozów) – 8 lat – szachistka
  • POLA WAWRZYNIAK (Poznań) – 18 lat – trenuje żeglarstwo, należy do Kadry Narodowej Juniorów

Naszym stałym stypendystą jest Kamil Wroński.

Jest z nami już od 6 lat, a my możemy obserwować jego niebywały rozwój i realizację wymarzonych projektów.

KAMIL WROŃSKI (Lublin) – 14 lat; wybitnie uzdolniony młody naukowiec i wynalazca; najmłodszy polski student – kierunek: Mechatronika, Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

Swoje wynalazki tworzy od 5 roku życia. Obecnie pracuje nad innowacyjnym napędem do silnika elektrycznego . Współpracuje z największą firmą technologiczną w Europie – STMicroelectronics. W tym roku założył własny start-up.

Dziękujemy wszystkim, którzy aplikowali do naszego Programu Stypendialnego ! Jesteście wspaniali !

Serdecznie gratulujemy naszym Stypendystom, ale również ich Rodzicom, rodzinom oraz nauczycielom, trenerom, instruktorom, wszystkim tym, którzy wspierają naszą uzdolnioną młodzież w rozwoju ich talentów.
Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander