200 tysięcy złotych na zakup karetek sanitarnych

Fundacja Santander przekazała 200 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Nienieodpowiedzialni, która zakupiła dwa pojazdy sanitarne:

Karetka Renault Master

Toyota Land Cruiser przerobiona na pojazd do szybkiej ewakuacji medycznej

Oba pojazdy będą ratować życie ukraińskich obywateli poszkodowanych w wyniku działań wojennych.

Karetka pogotowia została przekazana do jednostki medycznej w Charkowie, aby nieść pomoc przede wszystkim rannym żołnierzom. Z kolei Toyota została „przerobiona” na pojazd do szybkiej ewakuacji medycznej – zainstalowane w niej nosze i podstawowy sprzęt medyczny pozwalają na sprawną ewakuację lżej rannych pacjentów z terenów bardziej zagrożonych. Użytkują ją wolontariusze z grupy Med Evacuation.

Samochody „pomagają” osobom poszkodowanym w wyniku agresji w Ukrainie, które wymagają pilnych operacji ratujących życie, hospitalizacji czy kontynuacji leczenia.