Budowa altany „Słoneczna Przystań” dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zakończona.

Altana powstała dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na terenie ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Altana jest piękna, drewniana i istnieje dzięki działaniom i pomysłowi wolontariuszy Fundacji Santander z Makroregionu Południowego. W 2021 roku podczas licytacji, wyprzedaży garażowej w 1. Oddziale w Krakowie i darowizn własnych pracowników Santander Bank Polska zebranych zostało na ten cel 43 295 zł.

Jestem pełen uznania dla wolontariuszy z Makroregionu Południowego. Angażujecie się w działania społeczne, a ja uważam, że każda taka inicjatywa pozytywnie wpływa na dobre relacje oraz urozmaicenie firmowego życia. Wolontariaty motywują do dalszego działania również w obszarze zawodowym i wprowadzają dobrą atmosferę w pracy – powiedział Arkadiusz Goździk, dyrektor Makroregionu Południowego Santander.

Altana już stoi, przyszedł czas żeby zadbać o otaczającą ją przestrzeń. Wolontariusze nie zapominają o miejscach, w których udzielali już pomocy – dlatego zakasali rękawy i zajęli się pielęgnacją ogrodu sąsiadującego z altaną. Wolontariat był również impulsem do organizacji oficjalnego otwarcia „Słonecznej Przystani”.

Przestrzeń jest zadbana, a podopieczni korzystający z altany szczęśliwi. Sami zobaczcie i przekonajcie się, że warto pomagać!