Kamil Wroński, stypendysta Fundacji Santander w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA)

Kamil Wroński, stypendysta fundacji pod koniec czerwca odwiedził Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) , mająca swoją siedzibę w Holandii .

Poniżej kilka słów od Niego o tej fascynującej wizycie:

Zwiedziłem wiele świetnych laboratoriów i poznałem świetnych ludzi z całej Europy. Otrzymałem wiele wskazówek na temat mojej kariery i przyszłego rozwoju. Spotkałem się z wieloma wybitnymi naukowcami z różnych dziedzin technologii. Nawiązałem nowe znajomości, które mam nadzieję przełożą się na stworzenie lepszej przyszłości dla nas i naszej planety. Przekonałem się, że moja wiedza oraz zdolności z poziomu elektroniki oraz programowania nie odbiega od standardów „kosmicznych”. Pozostaje mi poszerzyć wiedzę na temat mechaniki oraz wszechobecnej biurokracji… W trakcie rozmów okazało się, że na niektóre pomysły wpadłem nie tylko ja, ale także ESA – to jest coś! Teraz planuję dokończyć moje projekty (przede wszystkim napęd do samochodu elektrycznego), a następnie startować w przetargach i konkursach dla ESA i wdrażać swoje projekty i pomysły w kosmosie Na pewno trochę to potrwa, ale wiedza, którą zdobędę na pewno się przyda. Dawno nie dostałem tak ogromnej motywacji do działania. Wielu naukowców mówiło mi wprost, że wiedza i umiejętności, które posiadam są na poziomie „kosmicznym” . Przekonałem się, że droga, którą wybrałem, moje studia, „zabawy” w moim laboratorium, spalenia tysiąca podzespołów, porażenie taty prądem nie tylko nie poszły na marne, ale przydadzą się ludzkości.
Kamil Wroński, 14 lat, Stypendysta Fundacji Santander, młody naukowiec i wynalazca z Lublina

O Kamilu

Kamil ma 14 lat, jest wynalazcą i najmłodszym polskim studentem. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunek Mechatronika. Obecnie uczy się w liceum i na Politechnice. Swoje wynalazki tworzy od piątego roku życia. Obecnie pracuje m.in. nad innowacyjnym napędem do samochodu elektrycznego. Jego praca została zauważona i doceniona przez STMicroelektronics, jedną z największych na świecie firm technologicznych. Kamil dostał zgodę sądu na założenie firmy i jest najmłodszym „startapowcem” w Polsce. Jego firma będzie zajmowała się wytwarzaniem zielonej energii.

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.