Wspieramy Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce finansowej na rzecz wsparcia kobiet i dziewczynek z Ukrainy.

Od 15 czerwca do 15 lipca br. wszystkie środki , które wpłyną na nasz rachunek nr:

53 1090 1056 0000 0001 4750 0104

przekażemy fundacji Dominiki Kulczyk – Kulczyk Foundation na specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”.

Na zdjęciu dziewczyna z namalowanymi flagami Ukrainy na policzkach.

O projekcie:

8 marca 2022 r. Kulczyk Foundation zainaugurowała specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. Mówimy „Cześć!” wszystkim ukraińskim kobietom, które przyjeżdżają do Polski, ale nie kończymy na powitaniu. Gromadzimy środki finansowe na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin, które dzięki nim będą mogły odnaleźć się w Polsce. Widzimy jak na koszmar wojny zareagowali Polacy i jesteśmy z tego dumni. To jednak naturalne, że pewnego dnia ten piękny ruch się wyczerpie i chcemy być wtedy z Dziewczynami z Ukrainy. Tu potrzebna jest stała, a nie doraźna pomoc.

Do Funduszu trafiają zarówno wpłaty jednorazowe, jak i subskrypcje poprzez serwis Patronite.

Co robi Kluczyk Foundation na rzecz uchodźczyń z Ukrainy?

• Realizuje program grantowy „Cześć Dziewczyny!”. W jego ramach Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie wybierze projekty wspierające inicjatywy społeczne, które posłużą poprawie sytuacji ukraińskich Kobiet i Dzieci.
  • Prowadzi zajęcia warsztatowe dla Kobiet, w tym kursy języka polskiego i zajęcia doskonalenia zawodowego, w Pracowni Efektu Domina w Warszawie przy ul. Ogrodowej 3.
  • Zapewnia doraźną pomoc rzeczową, w tym środki higieny menstruacyjnej dla potrzebujących Kobiet z Ukrainy.

Pokażmy wspólnie, że jesteśmy z Dziewczynami z Ukrainy i nie zostawimy ich w potrzebie.

Ułatwmy im start w nowej rzeczywistości.

Pomóżmy naszym Przyjaciółkom znaleźć mieszkanie, pracę, przedszkole czy szkołę.

Polska może stać się dla nich drugim Domem.