Stypendystka fundacji Milena Pioruńska Młodym Muzykiem Roku 2022

Stypendystka fundacji , skrzypaczka Milena Pioruńska zdobyła Nagrodę Główną w konkursie Młody Muzyk Roku 2022 i w lipcu będzie reprezentować Polskę na 20. Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Montpellier we Francji.

Milena przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest uczennicą Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Jako solistka wystąpiła w ponad 150 koncertach, także z orkiestrami. Zaprezentowała się w 55 miastach, w tym w przed publicznością w Polsce, Moskwie, Paryżu, Zurychu, Brukseli oraz w Berlinie. Milena wzięła łącznie udział w ponad 30 konkursach w kraju i za granicą zdobywając czołowe lokaty, Grand Prix i nagrody specjalne. Jej ostatnim osiągnięciem jest zdobycie tytułu Młody Muzyk Roku 2022, tym samym będzie reprezentować Polskę na Eurowizji dla Młodych Muzyków we Francji.

Gala konkursu Młody Muzyk Roku 2022  odbyła się 2 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W finale tegorocznego konkursu znalazło się pięcioro młodych muzyków – oboistka Małgorzata Cieszko z Bielska-Białej; klarnecista Paweł Libront z Bydgoszczy; skrzypaczka Milena Pioruńska i akordeonista Józef Wajdzik – oboje z Poznania – oraz pianista Krzysztof Wierciński z Warszawy.

Zobacz występ Mileny podczas finału konkursu Młody Muzyk Roku 2022

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.