Stypendyści Fundacji Santander

Mamy ogromną przyjemność przedstawić naszych stypendystów w roku szkolnym 2020/21.

W tym roku do Fundacji wpłynęło 395 zgłoszeń do Programu Stypendialnego, z których Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 20 osób.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń, wśród których było tyle wspaniałych talentów Zarząd Fundacji podjął decyzję o przyznaniu dwóch dodatkowych stypendiów.

A wszystko zaczęło się trzy lata temu od Kamila Wrońskiego:

KAMIL WROŃSKI, Lublin

młody naukowiec

Kamil ma 13 lat, jest wynalazcą i najmłodszym polskim studentem. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunek Mechatronika.

Obecnie chodzi do szkoły podstawowej, uczy się w liceum i na Politechnice, gdzie uczestniczy w zespole badawczym i tworzy urządzenie do badań przepływów gazowo – cieczowych.

Swoje wynalazki tworzy od piątego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki, a obecnie pracuje m.in. nad innowacyjnym napędem do samochodu elektrycznego. Ostatnio jego praca została zauważona i doceniona przez STMicroelektronics, jedną z największych na świecie firm technologicznych.
Od początku pandemii COVID – 19 pomaga również medykom, projektując i drukuje na drukarce 3D adaptery do masek i przyłbice ochronne.

ANDRZEJ BACHLEDA-CURUŚ, Zakopane

programista, matematyk, trenuje karate

Adam Bachleda - Curuś stypendysta fundacji

Andrzej to uczeń ósmej klasy Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem.

Pasjonuje się nauką języka angielskiego, informatyką oraz uwielbia zdobywać nowe doświadczenia poprzez udział w zagranicznej edukacji. Ponadto fascynuje się kostką Rubika – dzisiaj jego rekord to 15,1 sekund.

Interesuje się też programowaniem. Ukończył nawet kilka kursów online programowania na Uniwersytecie Harvarda. Ponadto rozwija swoje zdolności poprzez wyjazdy do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie bierze udział w kursach matematyki oraz informatyki na uczelniach amerykańskich. Jego wielką pasją jest również karate Kyokushin, które trenuje od szóstego roku życia. Dzisiaj ma zielony pas i tylko brązowy dzieli go od czarnego.

Andrzej marzy o studiach zagranicznych np. w Stanach Zjednoczonych.

MAJA BARDADYN, Zabrze

gimnastyczka, zawodniczka Kadry Narodowej Polski

Maja jest uczennicą 1 klasy LO w Zespole Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu.

Jej pasją jest gimnastyka sportowa. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 7 lat. Zaangażowanie i duży talent sprawiły, że w wieku 12 lat została powołana do Kadry Narodowej Polski i rozpoczęła treningi w Centralnym Ośrodku Polskiego Związku Gimnastycznego w Zabrzu.

Najważniejsze jej osiągnięcia w 2019 roku to m.in.: Złoty medal w ćwiczeniach wolnych podczas Pucharu Polski w Nysie; Złote medale i Mistrzostwo Polski w ćwiczeniach wolnych oraz na równoważni , Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wieliczce; Brązowy medal w wieloboju, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wieliczce; Powołanie do reprezentacji na Gym Festival Trnava na Słowacji

Największym marzeniem Mai jest start na igrzyskach olimpijskich. Pierwszą szansę na jego realizację będzie miała już w 2024 roku w Paryżu.

ADAM JÓZEF FALENTA, Toruń

skrzypek, pianista, kompozytor

Adam jest uczniem III klasy OSM II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu, od 8 lat uczy się gry na skrzypcach, a 3 lata temu rozpoczął naukę gry na fortepianie, uczęszcza również na fakultatywne zajęcia z kompozycji muzyki.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych i kompozytorskich. Jego największym osiągnięciem w 2020 roku jest I miejsce w International Music Competition Belgrade (Serbia) oraz I miejsce w Jugend Komponiert des Landes Brandenburg 2020.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu Adama było wykonanie jego kompozycji „Polonez dla Niepodległej” przez orkiestrę Sinfonia Varsovia w Teatrze Wielkim Opera Narodowa i spotkanie z prof. Krzysztofem Pendereckim.

Adam marzy o tym, żeby wreszcie skończyła się pandemia i by mógł powrócić do normalnego kalendarza koncertów i konkursów.

EWA GAŁWIACZEK, Końskie

pianistka

Ewa ukończyła Szkołę Muzyczną I st. w Końskich. Gra na fortepianie. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Brzewskiego w Warszawie (tzw. „Szkoła Talentów”), w klasie kameralistyki. Egzamin zdała celująco i została przyjęta od razu do klasy drugiej. Ewa wygrała wiele konkursów ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Za swój największy sukces uważa zdobycie I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Jury na Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Bardzo cenna jest dla niej również Nagroda Specjalna „za umiejętności oraz wielkie serce do muzyki” przyznana przez jury na konkursie w Warszawie. Ewa miała przyjemność występować na najwspanialszych scenach m.in. w Filharmonii Narodowej oraz w Filharmonii Świętokrzyskiej i Dworku Paderewskiego.
Jej marzeniem jest ukończenie studiów na Uniwersytecie F. Chopina oraz godne reprezentowanie naszego kraju w Konkursie Chopinowskim.

ZOJA GIZA, Bydgoszcz

wiolonczelistka

Zoja ma 14 lat. Od zawsze interesowała się muzyką, ale swoją pasję związała z grą na wiolonczeli. W tej chwili uczęszcza do drugiej klasy drugiego stopnia w klasie talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Dzięki swojej ciężkiej pracy wystąpiła na wielu prestiżowych konkursach w Polsce, a także za granicą. Rozwija swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych Profesorów.
W roku szkolnym 2019/20 zajęła pierwsze miejsce w czterech prestiżowych konkursach, w tym w dwóch międzynarodowych – w Pradze i Atenach. Zdobyła również pierwsze miejsce w Międzynarodowym konkursie „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji.

Marzy o występach przed szeroką publicznością oraz o nowym, lżejszym smyczku z elementami wykonanymi z kości słoniowej.

EMIL KIELAR, Bielsko-Biała

matematyk, fizyk, informatyk i poliglota

Emil jest uczniem pierwszej klasy V LO w Bielsku-Białej.

Jego pasją są przedmioty ścisłe, w szczególności matematyka, informatyka, robotyka i fizyka. Odnosi w nich bardzo duże sukcesy. W 2020 roku największym jego osiągnięciem było zdobycie tytułu potrójnego laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych (trzeci rok z rzędu) z fizyki i języka angielskiego. Zakwalifikował się również do finału Europejskiego Konkursu Astro Pi Challenge polegającego na przeprowadzaniu badania naukowego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z wykorzystaniem wcześniej napisanego programu komputerowego.

Emil pasjonuje się nauką języków obcych. Aktualnie uczy się języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i japońskiego na różnych poziomach zaawansowania.

Jego największym marzeniem są studia na uniwersytecie Cambridge. Marzy również o zwiedzaniu świata, a w szczególności Japonii. Zafascynowany jest kulturą japońską, ćwiczy karate i lubi przyrządzać specjały kuchni japońskiej.

ALEKSANDRA KOWALEWSKA, Cybulice Duże

trenuje judo

Ola przygodę z judo rozpoczęła w 2016 roku.
Bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy, już pierwsze starty przynosiły jej wysokie miejsca w turniejach.
Miała szczęście, ponieważ jej talent zauważył Mistrz Olimpijski Paweł Nastula (obecny trener Oli). To pod jego opieką w klubie Nastula Club Bielany w Warszawie, rozwija umiejętności i kształtuje charakter sportowca.

Ola bierze udział w wielu turniejach i zawodach w kraju i za granicą, odnosząc liczne sukcesy. Ostatnim sukcesem Oli było zdobycie Mistrza Polski (X 2020)
Jest nie tylko utalentowana w sporcie, ale również posiada umysł ścisły i dobrze się uczy.

W przyszłości chce zostać fizjoterapeutką albo ortopedą, a marzeniem Oli jest start na olimpiadzie.

KRYSTIAN KUBICA, Tulce k. Poznania

kajakarz – kanadyjkarz

Krystian uczy się w ósmej klasie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Poznaniu.

Bardzo poważnie traktuje kajakarstwo, ale równie ważna jest dla niego nauka i ogólny rozwój osobisty, dlatego zależało mu, by móc to wszystko razem pogodzić.

Kanadyjki trenuje od 6 lat w klubie Warta Poznań, obecnie pod okiem trenera Dariusza Bresińskiego. Startuje z sukcesami w całej Polsce.

W swojej kolekcji ma już 55 medali, w tym 9 Mistrzostw Polski (6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe).

Jego marzeniem była rywalizacja w szerszym gronie na Mistrzostwach Europy w Maratonie w węgierskim Györ tego roku, ale Covid-19 pokrzyżował plany i zawody odwołano. Wierzy, że uda się za rok. Marzy też o zwiedzaniu podwodnych wraków, a na razie szkoli umiejętności na polskich wodach.

KATARZYNA KUBIK, Kraków

humanistka i społecznica

Kasia jest uczennicą klasy humanistycznej w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe, które rozwija jako stażystka Psychology of Language and Bilingualism Lab „LangUsta” i stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, skupiają się wokół nauk społecznych, humanistycznych i behawioralnych, w szczególności filozofii umysłu i polityki, psychologii i kognitywistyki.

Kasia angażuje się też społecznie na wielu płaszczyznach, m. in. jako liderka młodzieżowego projektu Generacja Zmian, który uzyskał ponad 200 000 beneficjentów i został nagrodzony Złotym Wilkiem przez kapitułę olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Działa również w Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich i jako wolontariuszka stowarzyszenia Europe4Youth.

Marzeniem Kasi jest kontynuowanie swojej edukacji na kierunku Psychological and Behavioural Sciences na University of Cambridge lub Experimental Psychology na University of Oxford.

KACPER KUJAWSKI, Szczecin

wokalista

Kacper jest uczniem I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Od paru lat jego główną pasją jest muzyka, a w szczególności śpiew. Muzyka towarzyszy mu praktycznie cały czas i pomaga wyrazić siebie. Do jego najważniejszych osiągnięć należy występ w finale XV Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (organizator: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”) 3. miejsce na Ogólnopolskich Impresjach Artystycznych w Ciechocinku, Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Morskiej „Wiatraczek”, występ w koncercie zorganizowanym przez Radio Kraków.

Jego pasją jest również lotnictwo oraz fotografia.
Największym marzeniem Kacpra jest nagranie autorskiej płytę, odbycie trasy koncertowej oraz … zostanie pilotem samolotu.

DOMINIKA ŁAWRESZUK, Białystok

tancerka

Dominika uczy się w 3 klasie XI LO w Białymstoku. Jej pasją jest taniec towarzyski. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w stylu standardowym. Trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowego „Twist” Białystok.

Wielokrotnie była zwyciężczynią turniejów ogólnopolskich oraz międzynarodowych m.in. jest finalistka Mistrzostw Polski w Klasie B w tańcach standardowych, Mistrzostw Polski Północnej 2019 oraz II wicemistrzynią w tańcach latynoamerykańskich.

Uwielbia też pracę z dziećmi. Pracuje jako wolontariuszka w przedszkolu.
Dominika chciałaby uczestniczyć w szkoleniach i campach z najlepszymi trenerami świata.
W przyszłości chciałaby zostać znaną trenerką i założyć swoją własną szkołę tańca.

Jej marzeniem jest reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy i Świata.

ZUZANNA MADURSKA, Bolków

poetka

Zuzanna uczy się w XIV LO we Wrocławiu, w klasie II c profil biol.-chem.). Mimo zainteresowania naukami ścisłymi jej największą pasją jest poezja. Rymowanki zaczęła pisać już w wieku 5 lat. Pracę twórczą kontynuowała także w szkole podstawowej i gimnazjum, zostając laureatką wielu konkursów poetyckich. W roku szkolnym 2019/20 została laureatką i wyróżnioną w trzech, międzynarodowych oraz ogólnopolskich, konkursach poetyckich oraz finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Ponadto była gościem spotkań autorskich, a jej utwory publikowano w pismach literackich. Wydała 2 tomiki poezji: „Ogrodowe porządki” i „Promienie”.
Tak mówi o swojej poezji:
„Nie wyobrażam sobie życia bez poezji (…) Mam nadzieję, że moje wiersze trafią do serc ludzi i swoją treścią przyczynią się do szerzenia dobra i piękna wśród nas wszystkich”.

ARTUR MILEWSKI, Kołbiel

humanista, społecznik, aktor

Artur jest uczniem 2 klasy Salezjańskiego Liceum w Mińsku Mazowieckim. Jest społecznikiem, traktuje swoją aktywność jako pole, gdzie może zmieniać otaczającą go rzeczywistość. Należy do Ogólnopolskiej Federacji Młodych oraz bierze udział w projekcie “Archiwum Rodzin Mińskich”. Uczestniczy w anglojęzycznych debatach – Model United Nations, gdzie szlifuje umiejętności dyskusji. Otrzymał nagrodę dla najlepszego delegata w komitecie Economic and Social Council na WawMUN 2019. Jest laureatem Olimpiady Historycznej dla szkół gimnazjalnych 2019 oraz Olimpiady Wiedzy o Mazowszu 2019. Posiada certyfikat C1 Cambridge. Poza tym interesuje się sztuką – ćwiczy aktorstwo w grupie teatralnej “Do Trzech Razy Sztuka”.

Swoje marzenia wiąże z historią i ekonomią, które chciałby studiować na uczelni w Wielkiej Brytanii.

JAKUB MONETA, Burkatów

organista

Kuba uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie organów. Jest bardzo utalentowanym muzycznie 15 – letnim organistą. Na organach gra od 10 roku życia.

Jego największymi dotychczas sukcesami są nagrody na trzech konkursach organowych (w Rumi, Olsztynie i we Wrocławiu) oraz liczne recitale i koncerty (ponad 30), które mógł wykonać m.in. podczas Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy czy Festiwalu Silesia Sonans w Jeleniej Górze.
Jako 13 – latek Kuba nagrał swój pierwszy 2 – płytowy album pt. „Organy świdnickie. Historia dźwiękiem pisana”.
Prowadzi kanał na YT ( ma ponad 60 nagrań i 10 tys. odsłon). Jest również czeladnikiem organmistrzowskim.

Jego największymi marzeniami są: wykonanie recitalu w Katedrze w Waszyngtonie, Archikatedrze Warszawskiej jak również w warszawskiej bazylice pw. Św. Krzyża, udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie organowym w Chartres we Francji, zakup nowego instrumentu, na którym będę mógł dalej się rozwijać i doprowadzenie do skutku remontu organów Katedry Świdnickiej.

OLIWIER NOWOK, Gierałtowice

trenuje judo i Ju – Jitsu

Oliwier jest uczniem 2 klasy II LO w Knurowie. Jego pasja to sporty walki.

W wieku 8 lat został zawodnikiem w klubie AZS Gliwice Judo, a mając 12 lat zawodnikiem w klubie Spartan Knurów Ju-Jitsu.
Należy do światowej czołówki juniorów w sportach walki, szczególnie Ju – Jitsu. Brał dwukrotnie udział w Mistrzostwach Świata w Atenach oraz na Krecie (3 miejsce), trzykrotnie w Mistrzostwach Europy. Wielokrotny Mistrz Polski w Ju – Jitsu i judo.

Jego największe osiągnięcia to:

Ju-Jitsu Fighting
2019 – 3 Miejsce Mistrzostwa Świata (Grecja – Kreta)
2019 – 2 Miejsce Puchar Europy (Holandia – Amersfort)
2018 – 2 Miejsce Puchar Europy (Holandia – Amersfort)

Ju-Jitsu NeWaza
2020 – 2 Miejsce Mistrzostwa Europy (Polska – Gliwice)
2019 – 2 Miejsce Puchar Europy (Holandia – Amersfort)
2018 – 1 Miejsce Puchar Europy (Holandia – Amersfort )
2018 – 3 Miejsce Puchar Świata (Grecja – Ateny)

Największym marzeniem Oliwiera jest reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

ZOSIA ORŁOWSKA, Lublin

trenuje karate

Zofia ma 15 lat, chodzi do klasy o profilu biol.-chem.-mat. w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Od 6 roku życia trenuje karate tradycyjne w Lubelskim Klubie Karate Tradycyjnego. Jest bardzo utalentowaną zawodniczką, do 13 roku (włącznie) uczestniczyła w ogólnopolskim programie „Sportowy Talent”, od 14 roku życia jest w Kadrze Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych Karate Tradycyjnego. Doskonale sprawdza się zarówno w konkurencjach technicznych (kata), jak i walce (kumite).
Reprezentowała Polskę m.in. na: 34. Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym w Brnie (dwa brązowe medale), 2. Mistrzostwach Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Brnie (III miejsce), 8. Mistrzostwach w Karate Fudokan w Sindelfingen ( III miejsce). W lutym 2020 brała udział w „Pucharze Neptuna” w Bolonii, skąd przywiozła złoto w kumite i brąz w kata.
Zosia z wyróżnieniem skończyła szkołę podstawową – średnia 5,88.

W przyszłości chce studiować medycynę, albo inżynierię genetyczną. Jednym z jej największych marzeń jest podróż śladami karate do Japonii.

RADOSŁAW PATAN, Poznań

trenuje koszykówkę na wózkach, sportowiec, wolontariusz

Radek to wzorowy uczeń (średnia 6.00) 8 klasy Szkoły Podstawowej Spark Academy w Poznaniu.
Jego największą pasją jest sport, marzy o tym, aby zostać paraolimpijczykiem.
Obecnie jest ambasadorem sportu osób niepełnosprawnych i angażuje się w wiele działań w tym zakresie. Jeździ na nartach, rowerze, pływa na windsurfingu, startuje w biegach terenowych i charytatywnych i jest niezwykle aktywny.

Uczestniczy w zawodach sportowych, obozach i konkursach. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że Radek urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i jest osobą słabowidzącą.

Cokolwiek Radek robi, angażuje się w to całym sercem pokonując wszelkie bariery i udowadniając, że choroba i niepełnosprawność nie są przeszkodą do realizacji marzeń. Lubi się uczyć, a jego motto to:
„Każda góra jest do zdobycia.”

Stypendium pozwoli Radosławowi spełniać swoje sportowe i edukacyjne marzenia.

KRZYSZTOF POLNIK, Żurawica k. Przemyśla

akordeonista

Krzysztof jest osiemnastoletnim akordeonistą, uczniem klasy maturalnej, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Przemyślu. Jego główną pasją jest muzyka, a przede wszystkim gra na akordeonie. Poza tym uwielbia uprawiać sport oraz gotować.
Jego najważniejsze osiągnięcia to:

I miejsce w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym we włoskim Castelfidardo;

I miejsce w 2019 roku na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie na Litwie;

wyróżnienie w 2019 roku na 72. Akordeonowych Mistrzostwach Świata w Shenzhen w Chinach;

oraz I miejsce w 2019 r. na 56. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal w Niemczech.

Największym marzeniem Krzysztofa jest możliwość łączenia w przyszłości pracy zawodowej z pasją, czynne koncertowanie w kraju i za granicą oraz tytuł profesora.
A gdy będzie to już możliwe, także podróż w kosmos.

WOJCIECH STEFANOWSKI, Wrocław

wokalista

Jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w VI klasie organów (II stopnia). Główną jego pasją jest śpiew. Od najmłodszych lat jest członkiem Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki. Występuje w wielu koncertach i festiwalach międzynarodowych w kraju i poza granicami – Austria, Słowacja, Czechy, Niemcy, Japonia. Interesuję się piosenką literacką, aktorską i muzyką popularną. Najważniejsze osiągnięcia to m.in. udział w: programie The Voice of Poland, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Esperanckiej, w Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki – II miejsce na Piosenkobraniu w Opolu, II i III miejsce w „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, II miejsce w Konkursie Piosenki Artystycznej im. A. Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu, I oraz III miejsce z zespołem na „WYBRYKU” we Wrocławiu, II miejsce – Polska Piosenka Rozrywkowa w Łomży, III miejsce – „Śpiewać Może Każdy” w Sławie, I miejsce CORDA CORDI w Brzegu. Wygrał GRAND PRIX Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.


Marzeniem Wojtka jest występowanie na dużych scenach, wydawanie własnych płyt, udział w ciekawych projektach muzycznych.

ANTONINA WALISZEWSKA, Konin

pianistka

Antonina uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im I. J. Paderewskiego w Koninie w klasie fortepianu Pana mgr Andrzeja Wójcińskiego.

Pomimo swojego młodego wieku ma liczne sukcesy w konkursach pianistycznych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Do najważniejszych osiągnięć Antoniny należą tytuły laureata następujących konkursów pianistycznych: Grand Prix podczas Gorzowskiego Konkursu Pianistycznego, Tytuł Złotego Wirtuoza i Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku, I miejsce w konkursach pianistycznych w Żyrardowie, Nakle nad Notecią, Forum Młodych Pianistów w Poznaniu, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu i Konkursie Pianistycznym w Krakowie, III miejsce (dwukrotnie) w Konkursie Chopinowskim w Turznie, nagroda dla najmłodszego uczestnika Konkursu Chopinowskiego w Turznie.
W 2020 r. Antonina otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Konina.

Jej marzeniem jest posiadać własny fortepian.

JAKUB WEZGRAJ, Hrubieszów

Jakub jest uczniem 2 klasy LO im. St. Staszica w Hrubieszowie, o profilu matematyczno-fizycznym.

Jego główną pasją jest modelarstwo lotnicze, z którym związany jest od ponad 6 lat. Największym osiągnięciem jest uzyskanie przez Jakuba w 2020r. tytułu Mistrza Polski w klasie F1Q oraz V-ce Mistrza Polski w klasie F1A Modeli Swobodnie Latających. Wynikiem uzyskanych osiągnięć oraz bardzo dużym wyróżnieniem, jest powołanie Jakuba przez Aeroklub Polski do Kadry Narodowej. W 2021r., Jakub reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających we Francji.

Swoje plany na przyszłość Kuba wiąże z lotnictwem. Jego marzeniem jest przemienić zamiłowanie do latania, w profesjonalny zawód pilota, do czego konsekwentnie dąży.

WIKTORIA ZAWADZIŁŁO

Wiktoria uczęszcza do Liceum Aktorskiego w Krakowie. Marzy o grze w telewizji oraz na ekranach kin, wśród najlepszych aktorów. Zagrała już w kilku produkcjach.
Całym jej życiem przed kontuzją był biathlon. Trenuje go od 10 lat. Zdobyła 2 medale na Mistrzostwach Polski. Co do sportu to skupia się obecnie na tańcu, ponieważ to dzięki niemu może wyrazić siebie i pokazać to innym. Jej wielką pasja jest również dietetyka i aktorstwo. Prowadzi kanał na YT – LIFESTYLE – „Zdrowie oczami nastolatki”, pisze wiersze, montuje filmy. Zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci”.

Jej wielkim sukcesem jest średnia ocen 6,0 w LO! Uważa też, że jej najważniejszym osiągnięciem jest to, że mimo wielu przeciwności pokazała, że jest w stanie łączyć pasje i pokazać, że wszystko jest możliwe.
Jest osobą pełną energii, motywującą innych do działania.

Największym marzeniem Wiktorii jest zostać aktorką oraz dietetykiem, a to wszystko połączyć ze sportem.

Nasi stypendyści w roku szkolnym 2020/21

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.