3. edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander rozstrzygnięta!

Do Fundacji wpłynęło 395 zgłoszeń, z których Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 20 osób.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń, wśród których było tyle wspaniałych talentów Zarząd Fundacji podjął decyzję o przyznaniu dwóch dodatkowych stypendiów.

Miło nam poinformować, że w 3. edycji Programu Stypendialnego 2020/21 mamy 22 utalentowane, młode osoby.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) naszych tegorocznych Stypendystów:

 1. ANDRZEJ BACHLEDA – CURUŚ (Zakopane) – utalentowany młody programista, informatyk i matematyk, doszkalający się online na Harvardzie oraz uczelniach amerykańskich.
 2. MAJA BARDADYN (Zabrze) – zawodniczka Kadry Narodowej Juniorek w gimnastyce sportowej, odnosząca liczne sukcesy m.in. zdobyła złoty medal w ćwiczeniach wolnych podczas Pucharu Polski w Nysie ( kwiecień 2019).
 3. ADAM JÓZEF FALENTA (Toruń) –  twórczy artysta – gra na skrzypcach i fortepianie oraz komponuje własne utwory, mierząc się podczas konkursów z dorosłymi kompozytorami.
 4. EWA KAROLINA GAŁWIACZEK (Końskie) – bardzo uzdolniona pianistka, laureatka licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. zdobywczyni I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Jury na Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Występowała na deskach Filharmonii Narodowej w Warszawie.
 5. ZOJA GIZA (Bydgoszcz) – zdolna wiolonczelistka, laureatka w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w 2019 roku zdobywczyni 1 miejsc na konkursach w Atenach oraz Pradze.
 6. EMIL KIELAR  (Bielsko – Biała) – matematyk, fizyk, informatyk, utalentowany programista oraz poliglota. Mówi w czterech językach.
 7. ALEKSANDRA KOWALEWSKA (Cybulice Duże) – trenuje judo, z dużymi sukcesami, pod okiem mistrza olimpijskiego, Pawła Nastuli. Brązowa medalistka październikowego Pucharu Europy.
 8. KRYSTIAN KUBICA (Tulce) – kajakarz – kanadyjkarz. Członek Kadry Wielkopolski Młodzików. Zdobywca 6 złotych medali Mistrzostw Polski, miał brać udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy na Węgrzech ( przeniesione ze względu na Covid-19).
 9. KATARZYNA KUBIK (Kraków) – humanistka, realizująca różne projekty społeczne. Jej zainteresowania naukowe, które rozwija jako stażystka Psychology of Language and Bilingualism Lab „LangUsta”  skupiają się wokół nauk społecznych, humanistycznych i psychologicznych.
 10. KACPER KUJAWSKI (Szczecin) – utalentowany wokalista i bardzo zdolny uczeń. Finalista XV edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko.”
 11. ZUZANNA MADURSKA (Bolków) –  poetka. Laureatka kilku międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wydała 2 tomiki poezji. Ma na swoim koncie  kilka spotkań autorskich, a jej wiersze publikowano w czasopismach literackich.
 12. ARTUR MILEWSKI (Kołbiel) – humanista, społecznik, aktor. Członek European Youth Event 2020, zaangażowany społecznie na wielu płaszczyznach. Uczestniczy w projektach naukowych m.in. w Model United Nations. Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej 2019.
 13. JAKUB MONETA (Burkatów) – 15 – letni bardzo utalentowany organista,  wykonał ponad 30 recitali i koncertów. Zdobywca licznych nagród na konkursach organowych. W 2019 roku ukazał się jego debiutancki album płytowy. Jest również czeladnikiem organomistrzowskim.
 14. OLIWIER NOWOK (Gierałtowice) – zawodnik Judo, Ju – Jitsu. Oliwier znajduje się w światowej czołówce juniorów w sportach walki. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Grecji. W 2020 zdobył złoto na Mistrzostwach Polski oraz srebro w Pucharze Europy w Judo.
 15. ZOFIA ORŁOWSKA (Lublin) – jest w Kadrze Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych Karate Tradycyjnego. W roku 2019 reprezentowała Polskę m.in. na 34. Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym w Brnie (zdobywając dwa brązowe medale) oraz na 2. Mistrzostwach Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Brnie (brązowy medal ).
 16. RADOSŁAW PATAN (Poznań) – ambitny sportowiec, m.in. uprawia koszykówkę na wózkach, biegi; programista oraz bardzo prężny wolontariusz. Ambasador sportu osób z niepełnosprawnością. Radek poprzez swoje działania udowadnia, że choroba i niepełnosprawność nie są przeszkodą do realizacji marzeń.
 17. KRZYSZTOF POLNIK (Żurawica) – bardzo uzdolniony akordeonista, odnoszący sukcesy w kraju i za granicą m.in. zdobywca 1 miejsca na 44. Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym we włoskim Castelfidardo (2019) oraz wyróżnienia na 72. Akordeonowych Mistrzostwach Świata w Shenzhen w Chinach.
 18. WOJCIECH STEFANOWSKI (Wrocław) – wokalista. Jest solistą chóru chłopięcego Narodowego Forum Muzyki, z którym występuje w kraju i za granicą (m.in. w Japonii, Austrii, Czechach czy Słowacji). Należy do grupy piosenki literackiej. Finalista prestiżowych konkursów wokalnych, występował w programie The Voice of Poland.
 19. JAKUB WEZGRAJ (Hrubieszów) – modelarz lotniczy, jest w Kadrze Narodowej modelarstwa lotniczego w kategorii Juniorów i będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata we Francji. Wielokrotny Mistrz Polski w kategorii modeli szybowców swobodnie latających. Uczestniczył w ponad 40 zawodach rangi Mistrzostw Polski i Europy.
 20. WIKTORIA ZAWADZIŁŁO (Piechowice) – aktorka,  biathlonistka, youtuberka. Prowadzi kanał na YT LIFESTYLE – Zdrowie Oczami Nastolatki. Jej pasją jest również dietetyka. Pisze wiersze i opowiadania. Zdobywczyni 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim w 2019 roku.

Nasi dodatkowi stypendyści:

21. ANTONINA WALISZEWSKA (Konin) – młoda, zdolna pianistka, odnosząca liczne sukcesy na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Do najważniejszych osiągnięć Antoniny należą m.in. tytuły laureata następujących konkursów pianistycznych: Grand Prix podczas Gorzowskiego Konkursu Pianistycznego, Tytuł Złotego Wirtuoza i Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku, I miejsce w konkursach pianistycznych w Żyrardowie i Nakle nad Notecią.

22. DOMINIKA ŁAWRESZUK (Białystok) – utalentowana tancerka w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, zdobywczyni licznych nagród. Dominika to finalistka Mistrzostw Polski Północnej 2019 oraz Mistrzostw Polski w Klasie B w tańcach standardowych.

Naszym stałym stypendystą jest:

KAMIL WROŃSKI (Lublin) – uzdolniony, z pasją młody naukowiec; najmłodszy polski student – kierunek: Mechatronika na Politechnice Lubelskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym Stypendystom, ale również ich rodzinom oraz nauczycielom, trenerom, instruktorom, wszystkim tym, którzy wspierają naszą uzdolnioną młodzież w rozwoju ich talentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy aplikowali do naszego Programu Stypendialnego.

Jesteście wspaniali!

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.