3. edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander rozstrzygnięta!

Do Fundacji wpłynęło 395 zgłoszeń, z których Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 20 osób.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń, wśród których było tyle wspaniałych talentów Zarząd Fundacji podjął decyzję o przyznaniu dwóch dodatkowych stypendiów.

Miło nam poinformować, że w 3. edycji Programu Stypendialnego 2020/21 mamy 22 utalentowane, młode osoby.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) naszych tegorocznych Stypendystów:

 1. ANDRZEJ BACHLEDA – CURUŚ (Zakopane) – utalentowany młody programista, informatyk i matematyk, doszkalający się online na Harvardzie oraz uczelniach amerykańskich.
 2. MAJA BARDADYN (Zabrze) – zawodniczka Kadry Narodowej Juniorek w gimnastyce sportowej, odnosząca liczne sukcesy m.in. zdobyła złoty medal w ćwiczeniach wolnych podczas Pucharu Polski w Nysie ( kwiecień 2019).
 3. ADAM JÓZEF FALENTA (Toruń) –  twórczy artysta – gra na skrzypcach i fortepianie oraz komponuje własne utwory, mierząc się podczas konkursów z dorosłymi kompozytorami.
 4. EWA KAROLINA GAŁWIACZEK (Końskie) – bardzo uzdolniona pianistka, laureatka licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. zdobywczyni I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Jury na Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Występowała na deskach Filharmonii Narodowej w Warszawie.
 5. ZOJA GIZA (Bydgoszcz) – zdolna wiolonczelistka, laureatka w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w 2019 roku zdobywczyni 1 miejsc na konkursach w Atenach oraz Pradze.
 6. EMIL KIELAR  (Bielsko – Biała) – matematyk, fizyk, informatyk, utalentowany programista oraz poliglota. Mówi w czterech językach.
 7. ALEKSANDRA KOWALEWSKA (Cybulice Duże) – trenuje judo, z dużymi sukcesami, pod okiem mistrza olimpijskiego, Pawła Nastuli. Brązowa medalistka październikowego Pucharu Europy.
 8. KRYSTIAN KUBICA (Tulce) – kajakarz – kanadyjkarz. Członek Kadry Wielkopolski Młodzików. Zdobywca 6 złotych medali Mistrzostw Polski, miał brać udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy na Węgrzech ( przeniesione ze względu na Covid-19).
 9. KATARZYNA KUBIK (Kraków) – humanistka, realizująca różne projekty społeczne. Jej zainteresowania naukowe, które rozwija jako stażystka Psychology of Language and Bilingualism Lab „LangUsta”  skupiają się wokół nauk społecznych, humanistycznych i psychologicznych.
 10. KACPER KUJAWSKI (Szczecin) – utalentowany wokalista i bardzo zdolny uczeń. Finalista XV edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko.”
 11. ZUZANNA MADURSKA (Bolków) –  poetka. Laureatka kilku międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wydała 2 tomiki poezji. Ma na swoim koncie  kilka spotkań autorskich, a jej wiersze publikowano w czasopismach literackich.
 12. ARTUR MILEWSKI (Kołbiel) – humanista, społecznik, aktor. Członek European Youth Event 2020, zaangażowany społecznie na wielu płaszczyznach. Uczestniczy w projektach naukowych m.in. w Model United Nations. Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej 2019.
 13. JAKUB MONETA (Burkatów) – 15 – letni bardzo utalentowany organista,  wykonał ponad 30 recitali i koncertów. Zdobywca licznych nagród na konkursach organowych. W 2019 roku ukazał się jego debiutancki album płytowy. Jest również czeladnikiem organomistrzowskim.
 14. OLIWIER NOWOK (Gierałtowice) – zawodnik Judo, Ju – Jitsu. Oliwier znajduje się w światowej czołówce juniorów w sportach walki. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Grecji. W 2020 zdobył złoto na Mistrzostwach Polski oraz srebro w Pucharze Europy w Judo.
 15. ZOFIA ORŁOWSKA (Lublin) – jest w Kadrze Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych Karate Tradycyjnego. W roku 2019 reprezentowała Polskę m.in. na 34. Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym w Brnie (zdobywając dwa brązowe medale) oraz na 2. Mistrzostwach Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Brnie (brązowy medal ).
 16. RADOSŁAW PATAN (Poznań) – ambitny sportowiec, m.in. uprawia koszykówkę na wózkach, biegi; programista oraz bardzo prężny wolontariusz. Ambasador sportu osób z niepełnosprawnością. Radek poprzez swoje działania udowadnia, że choroba i niepełnosprawność nie są przeszkodą do realizacji marzeń.
 17. KRZYSZTOF POLNIK (Żurawica) – bardzo uzdolniony akordeonista, odnoszący sukcesy w kraju i za granicą m.in. zdobywca 1 miejsca na 44. Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym we włoskim Castelfidardo (2019) oraz wyróżnienia na 72. Akordeonowych Mistrzostwach Świata w Shenzhen w Chinach.
 18. WOJCIECH STEFANOWSKI (Wrocław) – wokalista. Jest solistą chóru chłopięcego Narodowego Forum Muzyki, z którym występuje w kraju i za granicą (m.in. w Japonii, Austrii, Czechach czy Słowacji). Należy do grupy piosenki literackiej. Finalista prestiżowych konkursów wokalnych, występował w programie The Voice of Poland.
 19. JAKUB WEZGRAJ (Hrubieszów) – modelarz lotniczy, jest w Kadrze Narodowej modelarstwa lotniczego w kategorii Juniorów i będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata we Francji. Wielokrotny Mistrz Polski w kategorii modeli szybowców swobodnie latających. Uczestniczył w ponad 40 zawodach rangi Mistrzostw Polski i Europy.
 20. WIKTORIA ZAWADZIŁŁO (Piechowice) – aktorka,  biathlonistka, youtuberka. Prowadzi kanał na YT LIFESTYLE – Zdrowie Oczami Nastolatki. Jej pasją jest również dietetyka. Pisze wiersze i opowiadania. Zdobywczyni 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim w 2019 roku.

Nasi dodatkowi stypendyści:

21. ANTONINA WALISZEWSKA (Konin) – młoda, zdolna pianistka, odnosząca liczne sukcesy na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Do najważniejszych osiągnięć Antoniny należą m.in. tytuły laureata następujących konkursów pianistycznych: Grand Prix podczas Gorzowskiego Konkursu Pianistycznego, Tytuł Złotego Wirtuoza i Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku, I miejsce w konkursach pianistycznych w Żyrardowie i Nakle nad Notecią.

22. DOMINIKA ŁAWRESZUK (Białystok) – utalentowana tancerka w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, zdobywczyni licznych nagród. Dominika to finalistka Mistrzostw Polski Północnej 2019 oraz Mistrzostw Polski w Klasie B w tańcach standardowych.

Naszym stałym stypendystą jest:

KAMIL WROŃSKI (Lublin) – uzdolniony, z pasją młody naukowiec; najmłodszy polski student – kierunek: Mechatronika na Politechnice Lubelskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym Stypendystom, ale również ich rodzinom oraz nauczycielom, trenerom, instruktorom, wszystkim tym, którzy wspierają naszą uzdolnioną młodzież w rozwoju ich talentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy aplikowali do naszego Programu Stypendialnego.

Jesteście wspaniali!