Start w studia z Santander

Zastanawiając się nad wyborem studiów należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Po co chcę iść na studia? Co chcę osiągnąć i co jest dla mnie ważne? Czy chcę zdobyć wykształcenie, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy? A może chcę spełnić swoje marzenia i poznać ludzi, z którymi przemierzę życie? Nie ma tutaj dobrej ani złej odpowiedzi.

Trudny wybór w trudnych czasach

Dodatkowo czas COVID-19  wymaga od nas wszystkich niestandardowego działania. Wiemy, że stoicie przed trudnym wyborem, którego musicie dokonać online.  Dlatego po Korkach TV i zdanych maturach, przyszedł czas na kolejny krok.

Chcemy pomóc Wam wybrać studia i odnaleźć się w studenckim życiu. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik zawierający nasze wskazówki i materiały promocyjne, które przekazały nam uczelnie współpracujące w ramach Santander Universidades w Polsce – więcej o Santander Universidades dowiesz się na Facebooku.

Czego potrzebuje rynek pracy

Dynamicznie zmieniający się rynek, mocne ukierunkowanie na technologię i globalna konkurencja  – to spore wyzwanie. Firmy intensywnie rozwijają kompetencje swoich pracowników. Uczelnie wyższe pracują nad programami studiów, żeby przygotowywać młodych ludzi na wyjście na rynek pracy. Powstają zupełnie nowe stanowiska pracy. Jacy eksperci będą potrzebni za 10 lat?

Big Data, robotyka, automatyzacja – tych specjalistów szukają wszyscy. Ale czy kierunki informatyczne to jedyny słuszny kierunek studiów dla maturzystów? Czy są jakieś inne ważne kompetencje, których potrzebują pracodawcy? Więcej na ten temat znajdziesz tu.

Co zrobić, kiedy Twoje talenty i pasje nie mają nic wspólnego z naukami ścisłymi i daleko Ci do IT? Wiele młodych osób stoi przed wyborem kierunku studiów i swojej dalszej drogi – nie jesteś z tym sam.

Do wyboru:

KIERUNKI TECHNICZNE – POLSKIE POLITECHNIKI I UCZELNIE TECHNICZNE

STUDIA EKONOMICZNE

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI UNIWERSYTETÓW

A MOŻE STUDIA MEDYCZNE…

PALETA WYBORU

Decyzja o wybraniu przedmiotu studiów nie jest łatwa i wielu z nas wolałoby ją podejmować, mając nieco więcej lat i doświadczeni. Zastanów się gdzie można pracować po wybranych studiach, aby wykorzystać swoje zdolności i zainteresowania. Pamiętaj też że człowiek uczy się całe życie i masz mnóstwo czasu na rozwój obszarów, które teraz nie są Twoją mocną stroną.

Według World Economic Forum aż 65% dzisiejszych uczniów szkoły podstawowej będzie pracowało w zawodzie, który jeszcze nie istnieje. Dlatego otwartość na rozwój i dalsze działanie to odpowiedź na wyzwania, które stawia nam technologia.

Bądźmy gotowi na przyszłość!

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.