NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI UNIWERSYTETÓW

Oprócz twardych umiejętności technicznych, swoją popularność zyskują również kompetencje miękkie, których nie zastąpimy sztuczną inteligencją czy analizą danych. Inteligencja emocjonalna, rozwiązywanie problemów, współpraca, negocjacje, to wszystko będzie cenionymi kompetencjami na rynku w każdej branży.

Uniwersytety doskonale radzą sobie z rozwijaniem tej strefy, a dodatkowo oferują szeroki wybór kierunków, które dają możliwość zdobycia świetnego specjalistycznego wykształcenia.

Jeśli uważasz, że jesteś humanistą tylko dlatego, że nie jesteś dobry z matematyki i fizyki – czas lepiej przyjrzeć się swoim zdolnościom, zainteresowaniom i wykorzystaniu ich w znalezieniu swojego miejsca w świecie zawodowym! Świat zmierza w kierunku cyfryzacji każdej dziedziny życia i gospodarki, dlatego musisz dać o bycie na bieżąco i rozumieć technologię.

Od lat dużą popularnością cieszą się studia prawnicze – choć niezwykle trudno się na nie dostać, dają możliwość pracy w każdej branży. Rosnąca ilość przepisów i regulacji wymaga sprawnego działania w zgodzie z prawem, bez narażania firm i osób prywatnych na konsekwencje.

Dobrze rozumiesz ludzi? Psychologia cieszy się niezmiennie zainteresowaniem kandydatów, ale też rynku pracy. Daje ona cenną wiedzę o człowieku jako jednostce, ale też jako podstawowej jednostce mechanizmów społecznych, ekonomicznych i politycznych. Rozumienie ludzi i ich potrzeb jest podstawą nowoczesnego biznesu, który jest skoncentrowany na Customer Experience – czyli doświadczeniach z marką, stronami internetowymi, aplikacjami. Modele biznesowe, które odnoszą sukcesy oparte są wręcz o klienta i jego potrzeby. Słyszałeś o „wchodzeniu w buty klienta”, „mapach podróży klienta” czy punktach styku z marką? To wszystko opiera się o klienta (a więc człowieka). Kierunki takie jak Socjologia również są dostosowywane do rynku i rozszerzane o specjalizacje takie jak np. badania internetowe.

Masz łatwość nauki języków obcych? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Języki obce są również jedną z kluczowych kompetencji przyszłości. W globalnym świecie społeczno-ekonomicznym są absolutną podstawą. Kierunki językowe czy też studia w językach obcych, świetnie kreują te kompetencje.

Masz lekkie pióro? To może odnajdziesz się w pisaniu tekstów? Na rynku nie brakuje pracy dla copywriterów, którzy przygotowują teksty dla każdej branży i gałęzi gospodarki. Content marketing w ostatnich latach niezwykle zyskuje na popularności.

Uniwersytety oferują dużą paletę wyboru kierunków i wydziałów. Znajdziesz tutaj również ekonomię, chemię, biologię czy fizykę. Nie  brakuje tutaj również nowoczesnych kierunków studiów jak np. Chemia kosmetykówi farmaceutyków z elementami biznesu, Ochrona zasobów przyrodniczych, Genetyka i biologia eksperymentalna, Intercultural and Business Relations in Europe.

Z pewnością usłyszysz opinię, że po studiach humanistycznych trudniej znaleźć pracę. Musisz mieć świadomość, że konkurencja na rynku pracy jest ogromna. Dlatego zadbaj o rozwój swoich talentów i wykorzystanie ich w taki sposób, abyś mogły pomóc Ci wyróżnić się na rynku pracy i odnieść sukces zawodowy.

UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA

UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE

https://www.youtube.com/watch?v=KFqOXvtKJ1I&feature=youtu.be

UNIWERSYTET OPOLSKI

UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU

UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI

UNIWERSYTET ŁÓDZKI

UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.