KIERUNKI TECHNICZNE – POLSKIE POLITECHNIKI I UCZELNIE TECHNICZNE

Politechnika kojarzy się z uczelnią trudną, ambitną i nie dla dziewczyn. Akcje Dziewczyny na Politechniki skutecznie jednak przekonują, że tak nie jest. Więc jeśli lubisz matematykę oraz fizykę – z pewnością znajdziesz tu kierunek studiów, który Cię zainteresuje. Mogą to być np.: mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, energetyka, transport i logistyka, elektrotechnika, mechatronika.

Te kierunki studiów są bardzo chętnie wybierane, a studenci są rekrutowani już w czasie studiów. Ale warto pamiętać, o kierunkach takich jak architektura, budownictwo czy geodezja – też wymagające dobrej znajomości przedmiotów ścisłych, ale jednocześnie z akcentem na geografię, rysunek, wyobraźnię przestrzenną i poczucie estetyki.

Jesteś wielbicielem chemii czy biologii? To może biotechnologia, biogospodarka, technologia chemiczna, inżynieria materiałowa czy inżynieria biomedyczna? A jeżeli interesują Cię kwestie ochrony środowiska, nowoczesnych źródeł energii to również znajdziesz swoje miejsce, a zapotrzebowanie na inżynierów odnawialnych źródeł energii rośnie dynamiczne.

 Idąc z duchem czasu uczelnie poszerzają też swoją ofertę studiów o mniej znane kierunki – np. wzornictwo, optyka okularowa, a nawet papiernictwo i poligrafia.

Uczelnie techniczne to zawsze dobry wybór dla ścisłych umysłów, i tych troszkę mniej ścisłych też ;).  Podsumowując są to uczelnie niełatwe do ukończenia, ale za to o bardzo wysokim poziomie nauczania i dające pewność znalezienia pracy po studiach (albo i w ich trakcie).

AKADEMIA TECHNICZNO-HUMANISTYCZNA W BIELSKU – BIAŁEJ

POLITECHNIKA GDAŃSKA

POLITECHNIKA KRAKOWSKA

 

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

POLITECHNIKA ŚLĄSKA


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE