KIERUNKI TECHNICZNE – POLSKIE POLITECHNIKI I UCZELNIE TECHNICZNE

Politechnika kojarzy się z uczelnią trudną, ambitną i nie dla dziewczyn. Akcje Dziewczyny na Politechniki skutecznie jednak przekonują, że tak nie jest. Więc jeśli lubisz matematykę oraz fizykę – z pewnością znajdziesz tu kierunek studiów, który Cię zainteresuje. Mogą to być np.: mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, energetyka, transport i logistyka, elektrotechnika, mechatronika.

Te kierunki studiów są bardzo chętnie wybierane, a studenci są rekrutowani już w czasie studiów. Ale warto pamiętać, o kierunkach takich jak architektura, budownictwo czy geodezja – też wymagające dobrej znajomości przedmiotów ścisłych, ale jednocześnie z akcentem na geografię, rysunek, wyobraźnię przestrzenną i poczucie estetyki.

Jesteś wielbicielem chemii czy biologii? To może biotechnologia, biogospodarka, technologia chemiczna, inżynieria materiałowa czy inżynieria biomedyczna? A jeżeli interesują Cię kwestie ochrony środowiska, nowoczesnych źródeł energii to również znajdziesz swoje miejsce, a zapotrzebowanie na inżynierów odnawialnych źródeł energii rośnie dynamiczne.

 Idąc z duchem czasu uczelnie poszerzają też swoją ofertę studiów o mniej znane kierunki – np. wzornictwo, optyka okularowa, a nawet papiernictwo i poligrafia.

Uczelnie techniczne to zawsze dobry wybór dla ścisłych umysłów, i tych troszkę mniej ścisłych też ;).  Podsumowując są to uczelnie niełatwe do ukończenia, ale za to o bardzo wysokim poziomie nauczania i dające pewność znalezienia pracy po studiach (albo i w ich trakcie).

AKADEMIA TECHNICZNO-HUMANISTYCZNA W BIELSKU – BIAŁEJ

POLITECHNIKA GDAŃSKA

POLITECHNIKA KRAKOWSKA

 

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

POLITECHNIKA ŚLĄSKA


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

https://www.youtube.com/watch?v=-TKHnslGdzc&t=35s

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.