A MOŻE STUDIA MEDYCZNE…

Studia medyczne mają opinię trudnych i długich – i jest to prawda. Uczelnie stawiają na bardzo wysoki poziom i praktyczny wymiar kształcenia. Studenci poza nabywaniem ogromnej ilości wiedzy korzystają z nowoczesnej infrastruktury. Wirtualne pracownie, specjalistyczne fantomy czy ćwiczeniowe bloki operacyjne umożliwiające ćwiczenie praktycznych umiejętności, zanim rozpoczną leczenie pacjentów. Dodatkowo mogą oni liczyć na udział w badaniach naukowych i klinicznych, pod okiem znakomitej kadry.

 Żeby zacząć pracować jako lekarz, trzeba odbyć długą drogę. 6 lat studiów ze specjalizacją, a następnie rezydentura i… dalsza nauka. Kierunki lekarskie są od lat bardzo oblegane, a absolwenci nie mają najmniejszych trudności ze znalezieniem pracy. Dlatego wyniki z matury z biologii i chemii muszą być perfekcyjne, aby mieć szansę dostać się na wymarzoną uczelnię. Następnie upór, wytrwałość i zdolność uczenia się są konieczne, by takie studia ukończyć. Ale warto!

Nieco innym wyborem może być stomatologia – nadal wymagająca wiele nauki i poświęcenia, ale nieco krótsza droga (standardowe 5 lat studiów). Na uczelniach medycznych znajdziemy też kierunki takie jak farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, dietetyka czy pielęgniarstwo. Ale to nie wszystko! Uczelnie medyczne mają do zaoferowania swoim studentom także bardziej niespodziewane kierunki kształcenia – jak np. toksykologia z elementami kryminalistyki, audiofonologia, przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, zdrowie publiczne, dietetyka czy położnictwo.

Warto dobrze zapoznać się z ofertą uczelni, zanim zaszufladkujemy ją jako tą przeznaczoną tylko dla lekarzy!

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

https://www.youtube.com/watch?v=xA7maop8xs8

POMORSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W SZCZECINIE

https://www.youtube.com/watch?v=4zqR2LO0YuE

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.