Pierwszy „Klub Płomyka” już otwarty

10 maja w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej  im. WOŚP odbyła się premiera nowego projektu Fundacji pod nazwą „Klub Płomyka”.

Jest to specjalnie wydzielona i zaaranżowana przestrzeń dla dzieci i ich rodziców, z której mogą korzystać podczas pobytu w szpitalu. Pomieszczenie jest odnowione i wyposażone w funkcjonalne meble oraz kolorowe zabawki, dzięki czemu mali pacjenci mogą się tam poczuć jak w swoim własnym przyjaznym pokoju. Rodzice także mają większy komfort, bo pomieszczenie zawiera również niewielką kuchnię, w której mogą przygotowywać posiłki; jest też stół z krzesłami, bezpieczne, zamykane na klucz szafki, przewijak dla dzieci oraz wygodny fotel, na którym można odpocząć.


„Realizując ten projekt naszym celem było wsparcie w trudnych chwilach rodzin z dziećmi przebywających w szpitalu. Chcieliśmy, żeby „Klub Płomyka” był przestrzenią, która chociaż na chwilę pozwoli im oderwać się od trosk związanych z chorobą”. – powiedziała podczas otwarcia ”Klubu Płomyka” Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander Bank Polska.

Wkrótce powstaną nowe „Kluby Płomyka” w różnych częściach Polski. W każdym z nich nastąpi zmiana szarych przestrzeni na przytulne i kolorowe wnętrza. Jeszcze w tym roku otwarte zostaną następujące placówki:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku
  • Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie
  • Szpital św. Anny w Piasecznie
  • Dom Dziecka Nadzieja w Jeleniej Górze
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku
[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail”]

I

Pomagaj z Fundacją Santander

Dziękujemy!
516 925 400
Wybierz kwotę lub wprowadź własną

Uzupełnij swoje dane

Już za moment Twoja pomoc do nas dotrze! Potrzebujemy jeszcze Twoich danych, aby płatność została poprawnie zrealizowana.